Ukryte życie parafii 18 października 2022 r.

2022-10-18 6:33
Ukryte życie parafii 18 października 2022 r.
Autor: parafia MB Częstochwoskiej w Zelowie Ukryte życie parafii 18 października 2022 r.

Ukryte życie parafii 18 października 2022 r.

Malowanie kaplicy

W połowie października malowane było wnętrze kaplicy na cmentarzu parafialnym w Zelowie, przy kościele Matki Bożej Częstochowskiej. Wykonanie prac było możliwe dzięki materiałom dostarczonym przez jednego z parafian oraz fachowej ekipie, zebranej przez innego z wiernych. Poza tym parafianie zaangażowali się w przygotowanie cmentarnej kaplicy do malowania, a potem posprzątali budynek, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz.

Jezuita z Rzymu

Doświadczeniem pracy w Radiu Watykańskim może pochwalić się o. Lech Rynkiewicz, który właśnie trafił do Łodzi. Jezuita skierowany został do pracy w kościele Najświętszego Imienia Jezus, czyli do jezuickiej parafii przy ul. Sienkiewicza.

Zapraszają do zakrystii

Do śpiewania w scholi zaproszone są dziewczynki, do posługi ministranckiej chłopcy. Parafia św. Antoniego z Padwy przy ul. św. Antoniego Padewskiego w Łodzi zaprasza, i kusi, najmłodszych, zapewniając, że będą mogli zobaczyć kościół od zakrystii. W ramach spotkań scholanki w kościele uczą się tekstów nowych pieśni, chłopcy uczą się służyć przy ołtarzu. Wszyscy poznają części Mszy św., poznają Słowo Boże i grają w planszówki.