Ukryte życie parafii 18 sierpnia 2023

2023-08-18 6:10
Ukryte życie parafii 18 sierpnia 2023
Autor: Piesza Pielgrzymka Koluszki Ukryte życie parafii 18 sierpnia 2023

Ukryte życie parafii 18 sierpnia 2023

Pielgrzymka z Koluszek

Pielgrzymka z Koluszek na Jasną Górę wyrusza 21 sierpnia. Rozpoczyna się Mszą św. o godz. 6.00. Pątnicy przejdą drogą na Piotrków Trybunalski, zatrzymają się przy kościele w Chrustach Nowych, potem w Łaznowie. Pielgrzymka z Koluszek nie łączy się w tym roku z grupą z Brzezin. Koluszkowska pielgrzymka na Jasną Górę wyrusza po raz 32. Od drugiej połowy lipca przyjmująca zapisy na pielgrzymkę parafia Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Koluszkach organizowała spacery treningowe dla przyszłych pielgrzymów.

Monitoring w Srebrnej

Monitoring w kościele Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Srebrnej na pograniczu Łodzi i Konstantynowa Łódzkiego chcą założyć tamtejsi księża. Monitoring jest wymagany przez firmę ubezpieczającą świątynię. Według przeprowadzonej na początku lata wyceny koszt monitoringu w Srebrnej to 12 tys. zł, dlatego księża z parafii proszą wiernych o pomoc w sfinansowaniu tej inwestycji. Sprawa konieczności monitoringu poruszana była podczas pierwszej części wizytacji kanonicznej bpa Ireneusza Pękalskiego. Druga część wizytacji zaplanowana została na wrzesień.

Pamiątki o. Pankiewicza

Zdjęcia, dokumenty czy inne pamiątki związane z o. Anastazym Pankiewiczem i początkami kościoła św. Elżbiety Węgierskiej i bł. o. Pankiewicza zbierają zawiadujący parafią bernardyni. W związku z wypadającą w przyszłym roku 25-tą rocznicą beatyfikacji o. Pankiewicza duchowni chcą przygotować wystawę, uwzględniającą jego związki z Łodzią i męczeńską śmierć w Dachau. Dlatego już teraz proszą wiernych, nie tylko z parafii, o udostępnianie pamiątek, które będzie można skopiować i wykorzystać na wystawie.