Ukryte życie parafii 19 kwietnia 2023 r.

2023-04-19 9:58
Ukryte życie parafii 19 kwietnia 2023 r.
Autor: parafia NMP Matki Kościoła w Bełchatowie Ukryte życie parafii 19 kwietnia 2023 r.

Ukryte życie parafii 19 kwietnia 2023 r.

Nowe życie

Kurs Nowe Życie w domu parafialnym przy kościele Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła i Świętej Barbary w Bełchatowie organizuje parafia wspólnie ze Szkołą Nowej Ewangelizacji. Kurs rozpoczyna się w piątek, 21 kwietnia i trwa do niedzieli.

Obraz do kaplicy

Do kaplicy pogrzebowej cmentarza przy ul. Piotra Skargi w Zgierzu przeznaczony jest obraz Matki Bożej Bolesnej podarowany przez jednego z parafian zgierskiego kościoła św. Katarzyny Aleksandryjskiej. Obraz nie ma ramy, dlatego parafia poszukuje sponsorów, dzięki którym można by taką ramę zamówić.

Świece wotywne

Stół na świece wotywne umieszczony został w kościele św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny na Rudzie w Łodzi. W specjalnym pojemniku pod blatem znajdują się świece wotywne. Każda zapalona świeca oznacza szczególną intencję, w której wierni modlą się za wstawiennictwem Matki Bożej lub św. Józefa. Koszty świec pokrywane są z ofiar składanych do skarbonki, która także umieszczona jest w stole wotywnym.

Jadą do Warszawy

Autokarową pielgrzymkę do Warszawy organizuje w sobotę, 22 kwietnia, parafia św. Stanisława Biskupa i św. Mikołaja Biskupa w Borszewicach Kościelnych w dekanacie łaskim. Pielgrzymi odwiedzą m. in. Świątynię Opatrzności Bożej, kościół św. Stanisława Kostki z grobem bł. ks. Jerzego Popiełuszki oraz Muzeum Powstania Warszawskiego.