Ukryte życie parafii 19 kwietnia 2024

2024-04-19 14:39
Ukryte życie parafii 19 kwietnia 2024
Autor: radio Plus Łódź Ukryte życie parafii 19 kwietnia 2024

Ukryte życie parafii 19 kwietnia 2024

Owoc synodu

Poradnia rodzinna to nowa grupa działająca przy kościele Zesłania Ducha Świętego przy pl. Wolności w Łodzi. Inicjatywa utworzenia takiej grupy powstała w ramach spotkań Synodu Parafialnego. Poradnia ma służyć poradnictwem duchowym, rodzinnym, psychologicznym. Ludzie ją tworzący chcą także zająć się działalnością charytatywną czy ogólniej - pomocą życiową. Poradnia rodzinna działać ma w czwartki w kancelarii parafialnej, od godz. 17.00.

Zbiórka przed sklepikiem

Artykuły spożywcze, drobną chemię, wszystko to, co na co dzień potrzebne jest w domu - przekazywać mogą wierni w kościele św. Kazimierza na Widzewie w Łodzi. Pojemnik na tego typu dary wystawiany jest przed sklepikiem parafialnym, w którym po niedzielnych Mszach św. ludzie kupują prasę katolicką. Zbierana żywność oraz kosmetyki czy chemia gospodarcza przekazywana jest potrzebującym mieszkańcom okolicy.

Chór międzypokoleniowy

Kolejne terminy spotkań Chóru Międzypokoleniowego zaplanowali już studenci z Duszpasterstwa Akademickiego "Piątka" w Łodzi. W związku z przygotowaniami do jubileuszu 60-lecia duszpasterstwa powstała specjalna grupa chórzystów. W skład JubiChóru - jak określana jest ta grupa - wchodzą studenci obecnie tworzący duszpasterstwo, jak również ludzie, którzy już dawno zakończyli przygodę z życiem akademickim, ale kiedyś także prężnie działali w ramach DA "Piątka". JubiChór przygotowuje się do występów w roku jubileuszowym, czyli 2025. Najbliższe spotkanie zaplanowano na sobotę, 20 kwietnia.

Finał festiwalu organowego

Recital organowy Józefa Lacha w kościele św. Jana Pawła II w Zgierzu zamyka tegoroczną edycję Zgierskiego Festiwalu Organowego. Koncert finałowy zaplanowano na niedzielę, 21 kwietnia. Początek o godz. 19.00. Zgierski Festiwal Organowy odbywa się już po raz czwarty. Obecna edycja trwała od pierwszej niedzieli kwietnia.