Ukryte życie parafii 19 lutego 2024

2024-02-19 14:33
Ukryte życie parafii 19 lutego 2024
Autor: archiwum Radia Plus Łódź Ukryte życie parafii 19 lutego 2024

Ukryte życie parafii 19 lutego 2024

Obóz przy Przemysłowej

Na temat niemieckiego obozu dla dzieci polskich przy ul. Przemysłowej w Łodzi rozmawiać będą wierni z parafii św. Urszuli Ledóchowskiej w Łodzi. W sobotę 24 lutego prelekcję na ten temat wygłosi tam Michał Hankiewicz z działu edukacji Muzeum Dzieci Polskich. Spotkanie w salce parafialnej obok Groty Solnej rozpocznie się o godz. 16.00. Potem, o godz. 18.00, w kościele przy ul. Obywatelskiej odprawiona zostanie Msza św. w intencji dzieci - ofiar niemieckiego obozu.

Świece Caritas

Wielkanocne świece Caritas docierają już do parafii Archidiecezji Łódzkiej. W poszczególnych kościołach rozprowadzane będą zazwyczaj przez Parafialne Zespoły Caritas lub inne grupy charytatywne działające przy danym kościele. Świece zaprezentował już Parafialny Zespół Caritas działający przy kościele Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła i św. Barbary w Bełchatowie.

Doświetlone obrazy

Obrazy przedstawiające Jezusa Miłosiernego, św. Jana Pawła II oraz św. Faustynę Kowalską mają być doświetlone i umieszczone w jednym miejscu. Wizerunki znalazły się w bocznym ołtarzu Miłosierdzia Bożego w kościele Matki Bożej Fatimskiej przy ul. Kilińskiego w Łodzi. W związku z planowanym doświetleniem obrazów konieczna była inna aranżacja wizerunków w samym prezbiterium świątyni.