Ukryte życie parafii 2 grudnia 2022 r.

2022-12-02 6:14
Ukryte życie parafii 2 grudnia 2022 r.
Autor: Materiały promocyjne Ukryte życie parafii 2 grudnia 2022 r.

Ukryte życie parafii 2 grudnia 2022 r.

Relikwie z Peru

Relikwie polskich męczenników z Peru: błogosławionego o. Zbigniewa Strzałkowskiego i błogosławionego o. Michała Tomaszka do kościoła Matki Bożej Anielskiej w Łodzi przywiezie o. Piotr Paradowski. W niedzielę 4 grudnia franciszkanin z prowincji krakowskiej rozpoczyna w łódzkim kościele rekolekcje adwentowe.

Na resocjalizację

Na wsparcie resocjalizacji dziewcząt z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Łodzi oraz na wzmacniające religijność wychowanek działania tej placówki pieniądze przeznaczyć chcą franciszkanie zawiadujący parafią św. Antoniego Padewskiego i św. Jana Chrzciciela w Łodzi-Łagiewnikach. Podczas organizowanych w kościele kiermaszy po Mszach św. w niedzielę 4 grudnia na specjalnym stoisku przy sklepiku parafialnym sprzedawane są ozdoby świąteczne wykonane przez podopieczne ośrodka.

Spotkanie autorskie

Spotkanie autorskie z Dorotą Kmiecik i promocję jej książki "Póki jesteśmy w drodze" organizuje w niedzielę, 4 grudnia, łaska kolegiata, czyli kościół Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny i św. Michała Archanioła w Łasku. Spotkanie dotyczyć będzie inspiracji biblijnych w poezji. Spotkanie z autorką książki rozpoczyna się o godz. 19.00, ale już wcześniej, po niedzielnych Mszach św. odprawianych w kolegiacie, będzie można kupić omawianą książkę.