Ukryte życie parafii 2 marca 2023 r.

2023-03-02 11:58
Ukryte życie parafii 2 marca 2023 r.
Autor: galeria Zielona Ukryte życie parafii 2 marca 2023 r.

Ukryte życie parafii 2 marca 2023 r.

Bez-silność w Zielonej

Wystawa "Bez-silność" w prowadzonej przez dominikanów Galerii Zielona w kamienicy przy zbiegu ul. Wólczańskiej i Zielonej dostępna będzie od soboty, 4 marca. Na ekspozycję składają się instalacje Jadwigi Mitko-Rudź. Zgodnie z opisem autorki wystawa jest opowieścią o relacji z autystyczną dziewczynką oraz o sytuacjach samotności i niezrozumienia. Wystawa czynna będzie do 2 kwietnia.

Sklep socjalny

Sklep socjalny przy kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Zduńskiej Woli-Karsznicach powstał w pierwszej połowie lutego. Sklepik sprzedaje żywność i drobne artykuły przemysłowe znacznie poniżej ich wartości rynkowej. Zazwyczaj są to produkty, którym niedługo skończy się termin ważności, ale nadal są jeszcze pełnowartościowe. Przekazują je właściciele innych sklepów, hurtownie czy przedsiębiorcy. Zakupy w sklepie robić mogą ludzie w trudnej sytuacji materialnej, którzy w lokalnym ośrodku pomocy społecznej odbiorą specjalną kartę. Do zakupów upoważnieni są także ludzie starsi, po siedemdziesiątce. Sklep "Rampa" przy parafii uruchomiła fundacja Dzielnia.

Warsztaty i różaniec

Warsztaty w domu parafialnym dla kobiet i uliczny różaniec dla mężczyzn to sobotnia propozycja dla małżeństw, przygotowana przez parafię Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła i św. Barbary w Bełchatowie. W sobotę 4 marca organizowane są tam Warsztaty Małżeńskie, zatytułowane: „Indywidualność kobiety i mężczyzny a jedność małżeńska”. O godz. 11.00 w salce parafialnej rozpoczynają się warsztaty dla kobiet prowadzone przez Agnieszkę i Sylwestra Baczkowskich. W tym czasie mężowie pań uczestniczących w warsztatach idą na comiesięczny Męski Różaniec na Ulicach Miasta. Potem, do około 14.00, warsztaty kontynuowane są z udziałem obojga małżonków.