Ukryte życie parafii 2 stycznia 2024

2024-01-02 13:11
Ukryte życie parafii 2 stycznia 2024
Autor: materiały organizatora Ukryte życie parafii 2 stycznia 2024

Ukryte życie parafii 2 stycznia 2024

Orszak i zbiórka

Mszą św. w kościele Zesłania Ducha Świętego przy pl. Wolności w Łodzi rozpoczną się tegoroczne uroczystości święta Objawienia Pańskiego, czyli Trzech Króli. W sobotę 6 stycznia o godz. 11.00 Mszę św. odprawi kard. Grzegorz Ryś. Po liturgii na ul. Piotrkowskiej przy placu Wolności uformuje się kolorowy orszak kolędników, którzy następnie przejdą do placu katedralnego. Tam uczestnicy orszaku kolędować będą wspólnie z zespołem Enej. Początek występu zaplanowano na godz. 13.30. Podczas trwania Orszaku Trzech Króli w Łodzi kontynuowana będzie zbiórka pieniędzy w ramach akcji "Dar dla Nowonarodzonego". Tegorocznym celem jest budowa placu zabaw przy Domu Dziecka "Ochronka Bałucka".

Dwa koncerty w Sokolnikach

Koncert kolęd w wykonaniu chóru "Cantabosco" organizuje w sobotę 6 stycznia parafia Matki Bożej Królowej w Sokolnikach Lesie. Kolęd posłuchać można w kościele od godz. 11.30. Tego samego dnia, ale po południu, w kościele w Sokolnikach wystąpią "Łódzkie Smyczki". Koncert o godz. 15.30 poprzedzony zostanie przejściem do świątyni Orszaku Trzech Króli, który pół godziny wcześniej wyruszy z obrzeży Sokolnik od strony Kaniej Góry. Oba koncerty organizowane są w ramach cyklu "X Festiwal Muzyczny Bożego Narodzenia i Nowego Roku". Ostatni koncert zaplanowano na kolejną niedzielę, 14 stycznia.

Zbiórka dla dzieci

Do połowy stycznia trwa zbiórka "Paczuszka dla Maluszka" w kościele Świętych Archaniołów w Aleksandrowie Łódzkim. W ramach akcji parafia zbiera chusteczki nawilżane, kosmetyki do pielęgnacji ciała, żele, kremy i szampony. Lista potrzebnych rzeczy dostępna jest pod chórem kościoła. Zebrane w ten sposób dary trafić mają do Łódzkiego Hospicjum dla Dzieci "Łupkowa".