Ukryte życie parafii 2 września 2022 r.

2022-09-02 10:50
Ukryte życie parafii 2 września 2022 r.
Autor: Parafia św. Faustyny w Łodzi Ukryte życie parafii 2 września 2022 r.

Ukryte życie parafii 2 września 2022 r.

Kongres św. Faustyny

Abp senior Władysław Ziółek otworzy w sobotę, 3 września, II Kongres św. Faustyny w Łodzi. Dwudniowe spotkanie w kościele św. Faustyny przy pl. Niepodległości obejmie wykłady i wystąpienia świeckich i duchownych, a także uroczystości religijne. W niedzielę 4 września uroczystej Mszy św. o godz. 12.30 przewodniczyć będzie abp Grzegorz Ryś.

Wraca pomoc

Parafialny ośrodek pomocy charytatywnej przy kościele Najświętszego Serca Jezusowego przy ul. Zgierskiej na Julianowie w Łodzi wznawia działalność po wakacyjnej przerwie. Od czwartku 8 września wolontariusze dyżurują w budynku przy dzwonnicy od godz. 17.00 do 18.30. Tam też, ewentualnie w kancelarii parafialnej albo w zakrystii kościoła, przyjmowana jest żywność z długim terminem przydatności do spożycia, a także datki pieniężne. Parafia zaprasza także do współpracy nowych wolontariuszy, chcących zaangażować się w działalność charytatywną.

Nowa wspólnota

Nowa Wspólnota Młodych Małżeństw po raz pierwszy spotyka się w sobotę, 3 września o godz. 10:00 w dolnym kościele św. apostołów Piotra i Pawła w Łodzi. O godz. 10.00 przewidziano Mszę św., godzinę później konferencję. Później adorację i agapę. Kolejne spotkania odbywać się będą w pierwsze soboty miesiąca.