Ukryte życie parafii 20 lutego 2023 r.

2023-02-20 14:03
Ukryte życie parafii 20 lutego 2023 r.
Autor: radio Plus Łódź Ukryte życie parafii 20 lutego 2023 r.

Ukryte życie parafii 20 lutego 2023 r.

Zaległa pielgrzymka

Odwołaną dwa lata temu z powodu pandemii koronawirusa pielgrzymkę w Bieszczady ponownie organizuje parafia Przemienienia Pańskiego w Łodzi. Pielgrzymi mają m. in. odwiedzić miejsce uwięzienia bł. prymasa Stefana Wyszyńskiego w Komańczy, ale także zwiedzić zamek w Łańcucie, wziąć udział w rejsie po Jeziorze Solińskim czy zwiedzić Sandomierz. Pielgrzymka planowana jest na połowę czerwca, od 16 do 18 czerwca. Zapisy już są przyjmowane w kancelarii parafialnej. Na razie wystarczy wpłacić zaliczkę, resztę natomiast do końca maja.

Droga Krzyżowa później

Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w czasie Wielkiego Postu w kościele Matki Bożej Różańcowej i św. Stanisława Biskupa i Męczennika przy ul. Janosika w Łodzi odprawiane jest po Mszy św. wieczornej o godz. 18.30. Późniejsza godzina Drogi Krzyżowej to wynik ustaleń ubiegłorocznych spotkań synodalnych. Parafianie przekonali księży, że późniejsza godzina nabożeństw umożliwia uczestnictwo w nich tym ludziom, którzy wcześniej nie zdążyliby dojechać z pracy.

Kursy małżeńskie

Od wtorku 21 lutego w parafialnej poradni rodzinnej przy kościele Matki Bożej Anielskiej przy Rzgowskiej w Łodzi prowadzony jest kurs przedmałżeński. Początek kursu o godz. 18.00. Zapisy przyjmowane są podczas pierwszego spotkania.

Katechezę przedmałżeńską organizuje w czwartek, 23 lutego o godz. 19.00 parafia św. Antoniego z Padwy przy ul. św. Antoniego Padewskiego w Łodzi.

6 spotkań dla narzeczonych w ramach kursu przedmałżeńskiego proponuje parafia Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy w Woli Zaradzyńskiej. Spotkania w piątki Wielkiego Postu w salce nad zakrystią rozpoczynają się o godz. 19.15. Podczas pierwszego spotkania, w piątek 24 lutego, przyjmowane są zapisy na cały kurs.

Katechezę przedmałżeńską organizuje w sobotę 25 lutego parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Kolumnie. Spotkanie organizowane jest w dolnym kościele (wejście od strony ul. Krasickiego) o godz. 16.00.

Wielkopostny kurs przedmałżeński organizuje także parafia św. papieża Jana XXIII przy ul. Hetmańskiej w Łodzi. Zapisy przyjmowane są w zakrystii, albo kancelarii parafialnej.