Ukryte życie parafii 20 maja 2024

2024-05-20 15:17
Ukryte życie parafii 20 maja 2024
Autor: parafia św. Andrzeja Boboli w Łodzi-Nowosolnej Ukryte życie parafii 20 maja 2024

Ukryte życie parafii 20 maja 2024

Książka o parafii

Książkę opisującą dzieje parafii udało się wydać w parafii św. Andrzeja Boboli w Łodzi-Nowosolnej. Autorem publikacji "Nowosolna. Dzieje parafii" jest Jacek Metrycki. Książka wydana została dzięki wsparciu ze strony władz Łodzi oraz Rady Osiedla Nowosolna. Prace nad przygotowaniem dziejów parafii do druku trwały dwa lata.

Kino u dominikanów

Kolejny film w ramach Dominikańskiego Klubu Filmowego pokazany będzie w sali św. Dominika w klasztorze przy dominikańskim kościele Podwyższenia Krzyża Świętego przy ul. Sienkiewicza w Łodzi. W piątek 24 maja zaprezentowany będzie film "Na los szczęścia, Baltazarze". Projekcja o godz. 19.15 poprzedzona będzie wstępem prof. Tomasza Kłysa z Uniwersytetu Łódzkiego.

Koncert u jezuitów

"Najpiękniejsza z kobiet" to tytuł koncertu organizowanego w kościele oo. jezuitów przy ul. Sienkiewicza w Łodzi. Dedykowany Matce Bożej koncert odbędzie się w czwartek 23 maja, o godz. 19.00. Wystąpią w nim dzieci z przedszkola sióstr służebniczek, uczniowie szkoły im. Ignacego Loyoli, zespół Odnowy w Duchu Świętym "Zwiastowanie" oraz Mocni w Duchu. Koncert prowadzić będzie Inga Pokorska.