Ukryte życie parafii 20 września 2022 r.

2022-09-20 9:38
Ukryte życie parafii 20 września 2022 r.
Autor: Uliczna Misja Medyczna Ukryte życie parafii 20 września 2022 r.

Ukryte życie parafii 20 września 2022 r.

Kwiaty dla medyków

Bukiet kwiatów zebranych na skwerach w centrum Łodzi przyniósł wolontariuszkom mężczyzna, któremu udzielano pomocy lekarskiej w namiocie Ulicznej Misji Medycznej. UMM w każdą niedzielę pomaga osobom bezdomnym przy łódzkiej katedrze. W ramach wolontarystycznej pracy lekarzy opatrywane są rany, wykonywane podstawowe badania, a jeżeli nie ma innej możliwości, osoba potrzebująca pomocy kierowana jest do szpitala. Dzięki współpracy Ulicznej Misji Medycznej z Wojewódzką Stacją Ratownictwa Medycznego w trakcie cotygodniowych dyżurów wolontariuszom towarzyszy także w pełni wyposażona karetka.

Ekumeniczna Biblia

W połowie października rozpoczną się zajęcia kolejnej edycji Ekumenicznej Szkoły Biblijnej w Łodzi. Zapisy na zajęcia przyjmowane są w sekretariacie przy Wydziale Duszpasterstwa Archidiecezji Łódzkiej przy ul. Skorupki 3 w Łodzi. Wykłady i zajęcia warsztatowe prowadzone są przez duchownych różnych wyznań chrześcijańskich. Wykład inauguracyjny „Od stworzenia do wieży Babel” w sobotę 15 października wygłosi abp łódzki Grzegorz Ryś.

Peregrynacja relikwii

Od niedzieli 25 września w diecezji łódzkiej trwa peregrynacja relikwii bł. Karola Acutisa, patrona Światowych Dni Młodzieży w Lizbonie. Przywitanie relikwii odbywa się podczas odprawianej przez bpa Ireneusza Pękalskiego mszy św. w łódzkiej katedrze w niedzielę o godz. 19.00. Relikwie pozostają na terenie diecezji łódzkiej do 29 września.