Ukryte życie parafii 20 września 2023

2023-09-20 10:54
Ukryte życie parafii 20 września 2023
Autor: zespół Tubicinatores Gedanenses Ukryte życie parafii 20 września 2023

Ukryte życie parafii 20 września 2023

Muzyka dawna na finał

Koncert muzyki dawnej jest szóstym i ostatnim spotkaniem w ramach cyklu "Organy solo i kameralnie" w łódzkiej katedrze. W czwartek 21 września usłyszeć można koncert z udziałem czterech trąbek barokowych oraz kotłów.Cykl muzycznych spotkań "Organy solo i kameralnie" organizowany jest przez Fundację Carpe Diem i Ars Sonora Studio. Prezentujący się w czwartek artyści z Gdańska, zespół Tubicinatores Gedanenses, specjalizują się w przywracaniu i popularyzacji tradycji koncertowania na trąbkach z wież gdańskich kościołów. Koncert w łódzkiej bazylice archikatedralnej zamyka serię muzycznych spotkań, trwających od początku września. Początek wydarzenia o godz. 19.00, wstęp jest wolny.

Remont elewacji

Ustawiono już rusztowania i rozpoczęto przygotowania do remontu attyki, czyli górnej części elewacji od północnej strony kościoła św. Benedykta i św. Anny w Srocku w dekanacie tuszyńskim. Remont kosztować ma 270 tys. zł. Wcześniej parafia opracowała projekt obejmujący odnowienie elewacji wschodniej, zachodniej i właśnie północnej, jednak w tym roku możliwe będzie wykonanie prac tylko z jednej strony. Jednocześnie księża ze Srocka informują, że zakończyły się prace konserwatorskie związane z renowacją ołtarza i obrazu św. Mikołaja z kaplicy św. Mikołaja. Ołtarz powróci na swoje miejsce po przygotowaniu kaplicy.

Praca w kościele

Cały etat lub pół etatu proponuje parafia św. Maksymiliana Marii Kolbego w Pabianicach. Parafia szuka zakrystiana lub zakrystianki - o pracę starać się mogą zarówno mężczyźni, jak i kobiety. Najchętniej do pracy w kościele parafia zatrudniłaby kogoś na emeryturze, albo osobę studiującą.