Ukryte życie parafii 21 grudnia 2022 r.

2022-12-21 13:50
Ukryte życie parafii 21 grudnia 2022 r.
Autor: Adam Kuźmicki/archiwum Ukryte życie parafii 21 grudnia 2022 r.

Ukryte życie parafii 21 grudnia 2022 r.

Wigilia Caritas

Wspólne dzielenie się opłatkiem w łódzkiej katedrze przygotowuje dla swoich podopiecznych Caritas Archidiecezji Łódzkiej. W piątek 23 grudnia o godz. 12.00 Mszę św. odprawi abp Grzegorz Ryś. Po liturgii będzie czas na świąteczne życzenia właśnie przy opłatku. Potem około 350 osób związanych z punktami pomocowymi Caritas przejdzie do sali gimnastycznej Wyższego Seminarium Duchownego, gdzie przygotowany zostanie wigilijny stół. Będzie czerwony barszcz, pierogi, smażona ryba i kapusta z grochem. Poza wigilijną wieczerzą organizatorzy planują też wspólne śpiewanie kolęd. W spotkaniu wigilijnym Caritas udział wezmą ludzie korzystający na co dzień z pomocy lub opieki: 2 świetlic środowiskowych, 2 Domów Dziennego Pobytu, Punktu Pomocy Charytatywnej oraz Zakładu Aktywności Zawodowej. Wśród gości będzie także setka Ukraińców związanych z prowadzonym przez Caritas Centrum Pomocy Migrantom i Uchodźcom. Wszystkim gościom przy stołach usługiwać będą pracownicy Caritas Archidiecezji Łódzkiej.

Nowy witraż

Zamówienie i wykonanie kolejnego witrażu w kościele św. Józefa na Rudzie w Łodzi będzie możliwe dzięki pieniądzom, jakie przekazało parafialne Koło Żywego Różańca. Członkowie Koła zebrali na ten cel 5,5 tys. zł.

Nowy chór

Chętnych do zaangażowania się w działalność nowego chóru parafialnego zaprasza parafia św. Teresy przy rondzie Solidarności w Łodzi. Chór spotyka się w czwartek 22 grudnia. Próbę w salce pod plebanią rozpoczyna o godz. 19.00.