Ukryte życie parafii 21 kwietnia 2023 r.

2023-04-21 6:13
Ukryte życie parafii 21 kwietnia 2023 r.
Autor: Karmelici Bosi w Łodzi Ukryte życie parafii 21 kwietnia 2023 r.

Ukryte życie parafii 21 kwietnia 2023 r.

Tydzień Terezjański

Bp Marek Marczak podczas poniedziałkowych (24 kwietnia) nieszporów paschalnych otworzy Tydzień Terezjański w kościele Opieki św. Józefa przy klasztorze Karmelitów Bosych przy ul. Liściastej w Łodzi. Karmelici obchodzą 150-lecie urodzin św. Teresy od Dzieciątka Jezus i setną rocznicę jej beatyfikacji. W ramach Tygodnia Terezjańskiego zaplanowano serię wykładów i odczytów, które w sobotę, 29 kwietnia zakończy abp senior Władysław Ziółek. Jeden z przygotowanych na Tydzień Terezjański odczytów wpisuje się w organizowany przez Duszpasterstwo Kobiet Archidiecezji Łódzkiej cykl "spotkań ze świętymi".

Koncert dla Syrii

Charytatywny koncert piosenki religijnej, podczas którego zbierane będą pieniądze na rzecz Syrii, organizują w sobotę, 22 kwietnia uczniowie i absolwenci szkoły podstawowej nr 10 w Piotrkowie Trybunalskim. Koncert organizowany jest w Dniu Dobra, w ramach Tygodnia Miłosierdzia. Odbywa się w piotrkowskiej farze, czyli kościele św. Jakuba Apostoła. Po koncercie, o godz. 18.00, rozpocznie się Msza św.

Pieniądze na wyjazd

Pieniędzy na wyjazd do Gniezna nie mają ministranci z kościoła Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła i św. Barbary w Bełchatowie. Grupa ministrantów z tej parafii, chłopcy do klasy V, zdobyła mistrzostwo Archidiecezji Łódzkiej w piłce nożnej. Dzięki temu ministranci zakwalifikowali się, jako reprezentanci diecezji, do udziału w ogólnopolskich mistrzostwach piłkarskich w Gnieźnie. Parafia z Bełchatowa poszukuje teraz sponsorów wyjazdu swoich ministrantów.

Na Lizbonę w Zgierzu

Pieniądze na wyjazd na Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie zbierać będą młodzi ludzie w kościele Matki Bożej Dobrej Rady w Zgierzu. W niedzielę 23 kwietnia podczas kolejnych Mszy św. o godz. 10.00, 11.30 i 13.00 młodzież zapewniać będzie oprawę muzyczną liturgii.