Ukryte życie parafii 21 lipca 2023 r.

2023-07-21 6:24
Ukryte życie parafii 21 lipca 2023 r.
Autor: parafia św. Krzysztofa w Tuszynie Ukryte życie parafii 21 lipca 2023 r.

Ukryte życie parafii 21 lipca 2023 r.

Odpust motocyklistów

Odpust związany z uroczystością św. Krzysztofa i Madonny della Creta, patronki motocyklistów, organizowany jest w kościele św. Krzysztofa w Tuszynie. W niedzielę 23 lipca o godz. 12.00 sumę odpustową odprawi ks. Andrzej Michalak z kościoła św. Franciszka w Łodzi. Po liturgii organizowana będzie procesja ulicami: 3 Maja, Chłopickiego, Sowińskiego i Domowicza. Po procesji zaplanowano błogosławieństwo kierowców i motocyklistów oraz poświęcenie samochodów i motocykli, od strony ul. Domowicza. Święcenie pojazdów w parafii przewidziano także rano, po Mszy św. o godz. 9.00, i wieczorem po Mszy św. o godz. 18.00.

Intencje z Pabianic

Intencje, które pielgrzymi z Pabianic zaniosą na Jasną Górę podczas sierpniowej pielgrzymki, zbierane są w kościele św. Mateusza i św. Wawrzyńca w Pabianicach. Karton, do którego wrzucać można kartki z opisanymi intencjami, ustawiony został przy ołtarzu Matki Bożej Zwycięskiej. Pielgrzymka z Pabianic wyrusza w tym roku po raz 555.

Darmowe książki

Książki, które można za darmo wziąć do czytania, wyłożone zostały w kruchcie kościoła Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy w Woli Zaradzyńskiej. Księża z parafii zachęcają do brania książek, informują też, że można przy tej okazji przekazywać dobrowolne ofiary. Pieniądze zebrane dzięki książkom zasilić mają parafialny fundusz ministrancki.

Impregnacja gontów

Impregnacja gontów dachowych i konserwacja drewnianej elewacji zaplanowana została w kościele Wszystkich Świętych w Giecznie w dekanacie ozorkowskim. Rozpoczęcie prac w zabytkowej drewnianej świątyni jest możliwe dzięki dotacji z Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi.