Ukryte życie parafii 21 lutego 2024

2024-02-21 13:00
Ukryte życie parafii 21 lutego 2024
Autor: Parafia Miłosierdzia Bożego w Pabianicach Ukryte życie parafii 21 lutego 2024

Ukryte życie parafii 21 lutego 2024

Zmiana proboszcza

Ksiądz Wojciech Żelewski został nowym proboszczem parafii Miłosierdzia Bożego w Pabianicach. W ostatnią niedzielę, 18 lutego, nowego proboszcza wprowadził dziekan dekanatu pabianickiego, ks. Ryszard Stanek. Podczas uroczystej Mszy św. odczytany został dekret arcybiskupa łódzkiego w tej sprawie. Nowego proboszcza powitali w kościele parafianie, przedstawiciele grup działających przy parafii i pracujący tam wikariusze.

Pytania synodalne

Odpowiedzi na pytania dotyczące wspólnoty parafialnej zainteresowani wierni mogą wrzucać do pudełka w kruchcie kościoła Zesłania Ducha Świętego w Aleksandrowie Łódzkim. Te same pytania, w formie elektronicznej ankiety, parafia umieściła też na swojej stronie internetowej, dzięki czemu można na nie odpowiadać również elektronicznie. Odpowiedzi parafian na zadane pytania potrzebne są działającej przy kościele grupie synodalnej. Najbliższe spotkanie tej grupy organizowane jest w czwartek, 22 lutego, o godz. 18.30. Do udziału zaproszeni są zarówno ludzie już wcześniej angażujący się w prace grupy synodalnej, jak i wszyscy chcący porozmawiać o diecezjalnych dokumentach synodalnych.

Zagrożenia ze Wschodu

O zagrożeniach płynących ze Wschodu mówić będzie w czwartek, 22 lutego, Przemysław Żurawski vel Grajewki. Spotkanie z nim organizuje parafia św. Teresy w Łodzi. Początek spotkania w oratorium o godz. 18.00.