Ukryte życie parafii 21 maja 2024

2024-05-21 12:26
Ukryte życie parafii 21 maja 2024
Autor: radio Plus Łódź Ukryte życie parafii 21 maja 2024

Ukryte życie parafii 21 maja 2024

Drzewo życia

Drzewo życia, mające nawiązywać do dzieła stworzenia, montowane jest w Kaplicy Adoracji w kościele Chrystusa Króla na Retkini w Łodzi. Drzewo będzie tłem ołtarza Najświętszego Sakramentu. Poza tym parafia zamierza na potrzeby kaplicy założyć instalację fotowoltaiczną i pompę ciepła wraz z wentylacją. Pieniądze na ten cel mają pochodzić z dotacji. Jednocześnie rozpoczęły się przygotowania do przeniesienia kancelarii parafialnej do budynku plebanii.

Torby pomocy

Torby na "dary serca" mogą odbierać wierni z kościoła św. Franciszka z Asyżu w Łodzi. Torby wypełnione potrzebnymi darami można przynosić z powrotem do kościoła jeszcze przez prawie dwa tygodnie, do niedzieli 2 czerwca. Zebrane produkty, zarówno żywność, jak i drobna chemia gospodarcza czy cokolwiek innego podarowanego przez parafian, trafić ma do osób bezdomnych, którymi opiekuje się Dom Wspólnoty z ul. Konopnej w Łodzi. Torby w kościele zostawiać można przy ołtarzu Najświętszego Serca Jezusowego.

Koncert po warsztatach

Koncert 100 osobowego chóru zakończy Warsztaty Muzyki Liturgicznej prowadzone przy dominikańskim kościele Podwyższenia Krzyża Świętego przy ul. Sienkiewicza w Łodzi. W niedzielę 26 maja uczestnicy warsztatów zapewnią oprawę Mszy św. o godz. 12.00. Po liturgii zaplanowano właśnie koncert kończący i podsumowujący warsztaty.