Ukryte życie parafii 21 marca 2024

2024-03-21 13:41
Ukryte życie parafii 21 marca 2024
Autor: parafia św. Faustyny Kowalskiej w Łasku Ukryte życie parafii 21 marca 2024

Ukryte życie parafii 21 marca 2024

Palemki ministranckie

Ministranci z kościoła św. Faustyny Kowalskiej z Łasku rozprowadzają palemki. Palmy dostępne są w kościele w sobotę 23 marca, podczas parafialnych rekolekcji wielkopostnych. Potem będzie je można kupować w Niedzielę Palmową, po wszystkich Mszach św. Pieniądze zebrane przy okazji sprzedaży palemek ministranci chcą przeznaczyć na wakacyjny wyjazd Liturgicznej Służby Ołtarza.

Synod parafialny

Otwarte spotkanie synodu parafialnego organizuje parafia św. Jana Pawła II w Zgierzu. Spotkanie odbywa się w piątek, 22 marca, o godz. 19.00 w domu parafialnym. Celem synodu parafialnego jest przybliżenie wiernym dokumentu końcowego IV Synodu Duszpasterskiego Archidiecezji Łódzkiej, zwołanego przez kard. Grzegorza Rysia w styczniu 2018 r. Synod diecezjalny jest teraz w fazie parafialnej.

Pomieszczenia pomocowe

Pomieszczenia do przechowywania i wydawania żywności chce przygotować parafia Chrystusa Króla na Retkini w Łodzi. Miejsce, w którym ma powstać magazyn żywności musi zostać wyremontowane. Dlatego parafia poszukuje mężczyzn chętnych do pomocy i pracy przy takim przedsięwzięciu. Księża z kościoła na Retkini zakładają, że przy tej okazji mogłaby powstać nawet specjalna grupa fachowców, którzy w razie potrzeby mogliby pomagać w drobnych naprawach ludziom starszym czy samotnym, mieszkającym w sąsiedztwie. Niezależnie od planów remontowych w parafii trwają wielkopostne akcje pomocowe Caritas. W kościele rozprowadzane są paschaliki i cukrowe baranki. Można też przynosić żywność, z której przygotowane zostaną świąteczne paczki dla potrzebujących.