Ukryte życie parafii 21 października 2022 r.

2022-10-21 6:41
Ukryte życie parafii 21 października 2022 r.
Autor: Caritas parafii NMP Matki Kościoła w Bełchatowie Ukryte życie parafii 21 października 2022 r.

Ukryte życie parafii 21 października 2022 r.

Wigilijne świece

Parafialne koło Caritas działające w kościele Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła i św. Barbary w Bełchatowie jako pierwsze zaprezentowało tegoroczne wzory świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Rozprowadzane przez Caritas Archidiecezji Łódzkiej świece trafiają do parafii, a pieniądze z ich sprzedaży służą wsparciu dzieci z najuboższych rodzin. Formalnie akcja sprzedaży rozpoczyna się zazwyczaj w pierwszą niedzielę Adwentu, jednak po doświadczeniach pandemii wiele parafii decyduje się na wcześniejszą sprzedaż świec, żeby wszyscy zainteresowani zdążyli je kupić. Świece WDPD dostępne są już także w kościele św. Józefa na Rudzie w Łodzi. Tegoroczne świece sprzedawane są, lub będą, w dwóch rozmiarach i w trzech kolorach: czerwonym, białym i zielonym. Od wielu lat akcja sprzedaży świec i pomocy dzieciom ma charakter ekumeniczny i angażują się w nią Kościoły ewangelickie i prawosławne.

Obecni w Kościele

Dwudniowe Forum "Obecni w Kościele" rozpoczyna się w sobotę przed południem w Centrum Dialogu im. Marka Edelmana w Łodzi. Organizowane przez Kongres Katoliczek i Katolików wydarzenie trwa do niedzieli. Szczegółowy program spotkania i formularz zapisów do udziału w nim znaleźć można w facebookowym wydarzeniu Forum "Obecni w Kościele".

Z Nowego Świata

Utwory kompozytorów z Ameryki Łacińskiej zaprezentują wykonawcy w ramach koncertu „Muzyka jezuicka z Nowego Świata. Śladami kompozytorów Ameryki Łacińskiej”. Koncert w kościele oo. jezuitów przy ul. Sienkiewicza w Łodzi odbędzie się w sobotę, 22 października, o godz. 19.00.