Ukryte życie parafii 21 sierpnia 2023

2023-08-21 6:35
Ukryte życie parafii 21 sierpnia 2023
Autor: Grupa Biała - Bełchatów Ukryte życie parafii 21 sierpnia 2023

Ukryte życie parafii 21 sierpnia 2023

Dwie grupy z Bełchatowa

Dwie grupy pielgrzymkowe wyruszają z Bełchatowa na Jasną Górę. Grupa "ogólna" gromadzi pielgrzymów z całego miasta. Druga grupa, Biała, związana jest z parafią Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła i Świętej Barbary w Bełchatowie. Pielgrzymka z Bełchatowa na Jasną Górę wyrusza po raz 130. Pielgrzymi wychodzą z miasta 22 sierpnia. Część z nich z Częstochowy wracać będzie również pieszo, razem z grupą z Grocholic.

Pielgrzymkowe porady

Serię porad pod wspólnym tytułem "Jak się przygotować" publikuje na swoim facebookowym profilu Piesza Pabianicka Pielgrzymka na Jasną Górę. Pielgrzymi z Pabianic są już w drodze, ale porady dla nich nie tracą aktualności. W kolejnych wpisach omawiane są m. in. sprawy dbania o formę i utrzymana kondycji, kwestie przemęczenia i wyczerpania, omawiane są sposoby dbania o stopy i doboru butów. Mowa jest także o właściwej pielgrzymkowej diecie i doborze posiłków, przekąsek a także napojów. Kolejną sprawą, której organizatorzy pabianickiej pielgrzymki poświęcają uwagę, jest kwestia ochrony przed słońcem. Nie mniej ważną kwestią jest dobór współtowarzyszy pielgrzymki i budowanie wspólnoty w czasie peregrynacji. Piesza Pabianicka Pielgrzymka na Jasną Górę wyruszyła w sobotę 19 sierpnia i potrwa do 26 sierpnia. Pątnicy idą po raz 555.

Piece dla Ukrainy

Piece do wypieku chleba od niemal roku wysyła na Ukrainę łódzkie Centrum Służby Rodzinie. Piece potrzebne są tam, gdzie z powodu wojny nie ma prądu. CSR zamawia i wysyła piece w ramach specjalnego programu "Chleb i woda". Realizacja programu jest możliwa tylko dzięki przekazywanym na ten cel darowiznom - tłumaczy ks. Arkadiusz Lechowski, dyrektor Centrum Służby Rodzinie.

Oczywiście można takie piece wspierać nadal poprzez darowizny na Centrum, na pomoc osobom w Ukrainie. I oczywiście im tych funduszy będzie więcej, tym bardziej będziemy mogli ten projekt kontynuować.Dotychczas na Ukrainę z Łodzi pojechało już ponad 40 urządzeń do wypieku chleba. Program budowy i wysyłania pieców wspierać można przez wpłaty na konto podane na stronie Centrum Służby Rodzinie.

Rekrutacja do Seminarium

Na wrzesień zaplanowano kolejny etap rekrutacji do Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi. W poniedziałek, 11 września kandydaci mogą się zgłaszać od godz. 9.00. Informacji o wymaganiach udzielają zwykle księża w parafiach, znaleźć je można także na stronie internetowej Seminarium. Kandydaci powinni wcześniej skontaktować się telefonicznie, pod numerem: (42) 664-88-88. Poprzedni etap rekrutacji do Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi odbył się w pierwszej połowie lipca.