Ukryte życie parafii 22 czerwca 2022 r.

2022-06-22 8:28
Ukryte życie parafii 22 czerwca 2022 r.
Autor: Adam Kuźmicki Ukryte życie parafii 22 czerwca 2022 r.

Ukryte życie parafii 22 czerwca 2022 r.

Sylwetki dzieci

Sylwetki niektórych więźniów, kilku lub kilkunastoletnich dzieci, utworzonego przez Niemców w czasie wojny obozu dla dzieci przy ul. Przemysłowe, zaprezentowane zostały przy łódzkiej katedrze. Na placu katedralnym stanęła plenerowa, planszowa wystawa. Dzięki zdjęciom i krótkim notkom biograficznym poznać można losy małych więźniów, zarówno w czasie pobytu w obozie w Łodzi, jak i po przeniesieniu do innych obozów, albo po wyzwoleniu. Wystawa przygotowana została przez nowe, mające upamiętniać ofiary niemieckiego obozu dziecięcego, Muzeum Dzieci Polskich – ofiar totalitaryzmu.

Spotkanie z psychologiem

Przez facebookowy profil łódzkiego Centrum Służby Rodzinie zapisywać się można na warsztaty psychologiczne dla gości z Ukrainy. Warsztaty odbywają się w środę, 22 czerwca. Jest to kolejna z form wsparcia organizowana w tym miejscu. Wcześniej goście przybywający z Ukrainy mogli korzystać z porad lekarza w języku ukraińskim, spotkać się z prawnikiem tłumaczącym przede wszystkim zasady polskiego rynku pracy albo skorzystać z kursów języka polskiego dla Ukraińców. W Centrum Służby Rodzinie przy ul. Broniewskiego 1a w Łodzi działa Punkt recepcyjny, do którego cały czas trafiają ludzie uciekający z Ukrainy przed wojną.

Studia dla katechetów

Magisterskie studia katechetyczne albo podyplomowe studia teologiczno-katechetyczne dla nauczycieli oferuje Instytut Teologiczny w Łodzi. Nauczyciele mogą także ukończyć podyplomowe studia z etyki. Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji, wymaganych dokumentów i obowiązujących terminów dostępne są na stronie archidiecezja.lodz.pl.