Ukryte życie parafii 22 lutego 2024

2024-02-22 11:28
Ukryte życie parafii 22 lutego 2024
Autor: Wspólnota Dzieci Tarnopolszczyzny Ukryte życie parafii 22 lutego 2024

Ukryte życie parafii 22 lutego 2024

Rocznicowe koncerty

Przedstawiciele wspólnoty "Dzieci Tarnopolszczyzny", opiekującej się domem dziecka w Brzeżanach na Ukrainie, gościć będą na wszystkich Mszach św w niedzielę 25 lutego w łaskiej kolegiacie, czyli w kościele Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny i Świętego Michała Archanioła w Łasku. Goście parafii podczas liturgii śpiewać będą pieśni religijne. Jednocześnie w kościele zbierana będzie odzież i buty dla dzieci i młodzieży z domu dziecka. Będzie można kupić także płyty z pieśniami w wykonaniu "Dzieci Tarnopolszczyzny".Przedstawiciele tej samej grupy z Ukrainy gościć będą także w kościele Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Kolumnie. Także tam śpiewać będą podczas kolejnych Mszy św. w niedzielę 25 lutego. Również w Kolumnie prowadzona będzie zbiórka butów i odzieży dla domu dziecka oraz sprzedaż płyt.

Pomoc w leczeniu

O pomoc w leczeniu córeczki lektora posługującego w kościele Trójcy Przenajświętszej w Pabianicach proszą księża z tej parafii. Dziewczynka wymaga leczenia i rehabilitacji. Te działania wierni mogą wesprzeć m. in. przez odpis podatkowy podczas składania rocznego zeznania. Ulotki z informacją o możliwości wsparcia i numerem KRS parafianie znajdą w swoim kościele.

Biblista z KUL

Ks. prof. Arnold Zawadzki, biblista z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, spotka się z wiernymi z kościoła Zesłania Ducha Świętego przy pl. Wolności w Łodzi. Spotkanie organizowane jest w piątek, 23 lutego, po Drodze Krzyżowej, czyli ok. godz. 19.30 w salce parafialnej. Tematem będzie "Pochodzenie i teologiczne przesłanie prehistorii biblijnej pierwszych rozdziałów Księgi Rodzaju".