Ukryte życie parafii 22 stycznia 2024

2024-01-22 14:27
Ukryte życie parafii 22 stycznia 2024
Autor: parafia Najświętszej Eucharystii w Łodzi Ukryte życie parafii 22 stycznia 2024

Ukryte życie parafii 22 stycznia 2024

Batman po kolędzie

W masce Batmana przypomina o kolejnym tygodniu odwiedzin w domach wiernych, czyli kolędzie, jeden z księży z kościoła Najświętszej Eucharystii na Retkini w Łodzi. "Od kilku tygodni trzech "Batmanów" chodzi po blokach naszej Parafii" - informuje żartobliwy wpis pod dowcipnym zdjęciem. Z poważnych informacji natomiast we wpisie można znaleźć listę adresów, do których w tym tygodniu zamierza dotrzeć ksiądz-Batman.

Podopieczna zszyła namiot

Podopieczna ekipy lekarzy-wolontariuszy działających w ramach Ulicznej Misji Medycznej pomogła naprawić namiot medyków. Jedna z wejściowych ścianek namiotu, w którym wolontariusze pomagają osobom bezdomnym i potrzebującym opieki medycznej, zepsuła się. Okazało się, że jedna z kobiet, która regularnie korzystała z pomocy lekarzy, była kiedyś szwaczką i potrafiła naprawić uszkodzoną ściankę. Uliczna Misja Medyczna swój namiot rozstawia w każdą niedzielę przy łódzkiej katedrze. Lekarze pomagają tam potrzebującym w tym samym czasie, kiedy ciepłe posiłki wydaje w tym samym miejscu Zupa na Pietrynie.

Rekolekcje filmowe

Filmowe Rekolekcje Ewangelizacyjne potrwają do środy, 24 stycznia, w kościele św. Wincentego Pallotiego w Łodzi. Rekolekcje prowadzi brat Benon Wylęgała, założyciel fundacji Filmowy Ruch Ewangelizacyjny. Do spotkań związanych z kolejnymi tytułami filmowymi zaproszeni są wszyscy parafianie, czy grupy i wspólnoty działające przy kościele. Podczas rekolekcji filmowych możliwy będzie także zakup filmów i innych wydawnictw czy publikacji.