Ukryte życie parafii 23 czerwca 2023 r.

2023-06-23 6:48
Ukryte życie parafii 23 czerwca 2023 r.
Autor: parafia Opieki św. Józefa i Matki Bożej z Góry Karmel w Łodzi Ukryte życie parafii 23 czerwca 2023 r.

Ukryte życie parafii 23 czerwca 2023 r.

Festyn u karmelitów

Karmelitańska parafia Opieki św. Józefa i Matki Bożej z Góry Karmel przy ul. Liściastej w Łodzi organizuje festyn związany z przygotowaniami do 50-lecia parafii. W sobotę, 24 czerwca festyn poprzedzi Msza św. o godz. 11.30. W ogrodach klasztoru wystąpi Małych Chór Wielkich Serc. Zaplanowano atrakcje dla dzieci i dorosłych, m. in. zwiedzanie wozów strażackich czy karetki, albo przejażdżki na koniach.

Błogosławieństwo kierowców

Parafia Najświętszego Zbawiciela w Łodzi

Po każdej mszy św. w niedzielę 25 czerwca wokół kościoła Najświętszego Zbawiciela przy al. Włókniarzy w Łodzi święcone będą samochody. Każdy kierowca, poza błogosławieństwem, dostanie także Kartę Kierowcy Chrześcijanina.

Parafia św. Łukasza w Łodzi

Także w niedzielę, ale tylko raz, po Mszy św. o godz. 10.30, święcone będą pojazdy przed kościołem św. Łukasza Ewangelisty i św. Floriana Męczennika przy ul. Strycharskiej w Łodzi.

Parafia Najświętszej Maryi Panny Różańcowej w Pabianicach

O ustawianie samochodów wokół kościoła podczas niedzielnych nabożeństw proszą księża z kościoła Najświętszej Maryi Panny Różańcowej w Pabianicach. Także tam święcenie pojazdów zaplanowano na niedzielę 25 czerwca.

Parafia Świętych Archaniołów w Aleksandrowie Łódzkim

Na parkingu przy plebanii oraz na parkingu przy urzędzie miasta mogą ustawiać samochody kierowcy z Aleksandrowa Łódzkiego. Święcenie wszelkich pojazdów mechanicznych w parafii Świętych Archaniołów w Aleksandrowie Łódzkim odbędzie się w niedzielę, 25 czerwca, po każdej Mszy św. Kierowcy otrzymają okolicznościową pamiątkę, będą także zbierane pieniądze na zakup środków transportu dla misjonarzy.