Ukryte życie parafii 23 kwietnia 2024

2024-04-23 15:05
Ukryte życie parafii 23 kwietnia 2024
Autor: parafia Przemienienia Pańskiego w Łodzi Ukryte życie parafii 23 kwietnia 2024

Ukryte życie parafii 23 kwietnia 2024

Nowa schola

Nowa schola przy parafii Przemienienia Pańskiego w Łodzi, czyli tzw. "białym kościele" przy ul. Rzgowskiej, zaczyna działalność w środę, 24 kwietnia. Pierwsze spotkanie nowej grupy rozpoczyna się o godz. 19.00 w domu parafialnym. Schola skupiać ma ludzi dorosłych, ale także młodzież. Podstawowym kryterium jest chęć wspólnego uczestniczenia w śpiewie liturgicznym. Zainteresowani cały czas mogą się zgłaszać.

Dominikański święty

Kolejne spotkanie z kolejnym świętym dominikańskim organizują świeccy dominikanie działający przy kościele Podwyższenia Krzyża Świętego w Łodzi. Tym razem przedstawiona będzie postać męczennika, św. Piotra z Werony. Mowa będzie także o jego oprawcy, który po nawróceniu sam został dominikaninem. Spotkanie w salce na 1 pietrze klasztoru przy ul. Sienkiewicza zaplanowano na środę 24 kwietnia o godz. 19.00.

Ekspertyza wieży katedry

Trwają ekspertyzy na wieży łódzkiej katedry. Badane są uszkodzone żelbetonowe elementy i opracowywany jest projekt prac naprawczych. O złym stanie elementów wieży parafia katedralna informowała już jesienią. Teraz, po zebraniu wymaganych dokumentów, także tych związanych z konserwacją zabytków, rozpoczęcie prac remontowych planowane jest na maj.