Ukryte życie parafii 23 lutego 2023 r.

2023-02-23 6:21
Ukryte życie parafii 23 lutego 2023 r.
Autor: archiwum Ukryte życie parafii 23 lutego 2023 r.

Ukryte życie parafii 23 lutego 2023 r.

Więcej wiernych

Nawet 120 osób przychodzi na niedzielne Msze św. do kościoła Zesłania Ducha Świętego w Łodzi-Łaskowicach. Jeszcze pół roku temu w liturgii uczestniczyło zaledwie 50 osób. Informację o uczestnictwie we Mszach św. podali księża z parafii Najświętszej Eucharystii na Retkini, którzy od września zawiadują łaskowickim kościołem. Duchowni podkreślają, że wśród wiernych, którzy znów zaczęli przychodzić do kościoła, jest bardzo dużo młodzieży.

Wprowadzą relikwie

Relikwie świętego Charbela wprowadzone zostaną w poniedziałek, 27 lutego, do kościoła Matki Bożej Bolesnej przy al. Pasjonistów na Teofilowie w Łodzi. Relikwie przyjadą z Kalisza. W niedzielę 26 lutego parafia będzie się przygotowywać do wprowadzenia relikwii. Podczas kolejnych Mszy św. kazania poświęcone będą postaci świętego. Relikwie umieszczone zostaną w kaplicy Matki Bożej.

Zapisy na pielgrzymkę

Do niedzieli 26 lutego zapisywać się można na pielgrzymkę do sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. Pielgrzymkę organizuje Stowarzyszenie Najświętszej Rodziny z Nazaretu działające przy kościele Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Kolumnie. Do Kalisza pielgrzymi wyruszą w sobotę 4 marca.