Ukryte życie parafii 23 sierpnia 2023

2023-08-23 6:14
Ukryte życie parafii 23 sierpnia 2023
Autor: materiały redakcji Ukryte życie parafii 23 sierpnia 2023

Ukryte życie parafii 23 sierpnia 2023

Parafialne pożegnanie lata

Festyn parafialny na pożegnanie lata organizuje parafia Trójcy Przenajświętszej w Łodzi. Festyn odbędzie się w niedzielę, 3 września. Chętni do pomocy w organizacji parafialnej zabawy i pracy w jej trakcie mogą się zgłaszać do księży.

Pielgrzymki z Widzewa

Do Lichenia i na Jasną Górę pielgrzymować będą wierni z kościoła św. Alberta Chmielowskiego na Widzewie w Łodzi. Do Lichenia wierni pojadą w sobotę, 2 września. Do Częstochowy na Jasną Górę pielgrzymka organizowana jest tydzień później, w sobotę 9 września. Zapisy prowadzone są w kancelarii parafialnej, albo w zakrystii kościoła po Mszach św.

Pożegnali kapłanów

Msza św. pożegnalno-dziękczynna, podczas której wierni dziękowali za posługę swoim kapłanom, odprawiona została w ostatnią niedzielę w kościele św. Franciszka z Asyżu w Łodzi. Po trzech latach z parafii odchodzi ks. Janusz Sawicki, który 26 sierpnia rozpocznie pracę w parafii Przemienienia Pańskiego w Łodzi. Ks. Radosław Krych w parafii św. Franciszka z Asyżu pracował dwa lata. Teraz rozpocznie posługę w kościele Matki Bożej Zwycięskiej w Łodzi.

Z Piotrkowa do Łodzi

Parafialny wyjazd do Łodzi organizowany jest przez parafię św. Jana Pawła II w Piotrkowie Trybunalskim. Parafianie do Łodzi przyjadą w sobotę 16 września. Odwiedzą łódzkie Łagiewniki, bazylikę archikatedralną, trójwyznaniowy cmentarz przy ul. Ogrodowej, ale także palmiarnię. Wyjazd kosztuje 70 zł. Zapisy prowadzone są w kancelarii parafialnej.