Ukryte życie parafii 23 września 2022 r.

2022-09-23 10:20
Ukryte życie parafii 23 września 2022 r.
Autor: parafia NMP Matki Kościoła w Bełchatowie Ukryte życie parafii 23 września 2022 r.

Ukryte życie parafii 23 września 2022 r.

Dar dla parafii

Relikwie Krzyża Świętego wprowadził do kościoła Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła i św. Barbary w Bełchatowie abp Grzegorz Ryś. Relikwie podarowane zostały parafii przez jedną z holenderskich diecezji. Podczas kolejnych Mszy św. w niedzielę 18 września metropolita łódzki błogosławił wiernych tymi właśnie relikwiami. W tym samym dniu abp Ryś udzielił także sakramentu bierzmowania 45-osobowej grupie młodzieży z parafii. Spotkał się także z parafialnymi wspólnotami.

Ewangelicy w Ozorkowie

Dzień otwarty ewangelicko-augsburskim kościele 12. Apostołów Jezusa Chrystusa w Ozorkowie organizuje w niedzielę 2 października tamtejsza parafia luterańska. Dla wszystkich zainteresowanych świątynia dostępna jest od godz. 11.00 do 17.00. W ramach obchodów 180-lecia wybudowania kościoła dzień wcześniej, w sobotę, udział w nabożeństwie zapowiedział bp Jerzy Samiec i pochodząca z Uppsali bp Karin Johannesson. Tydzień później, w niedzielę o godz. 17.00, w kościele zaprezentowany zostanie monodram Cieszki Żółtko „Twarzą w twarz”.

O rodzinach zastępczych

Książkę „Opowieści Nierodziców” przeczytać lub wypożyczyć mogą wszyscy zainteresowani w Centrum Administracyjnym Pieczy Zastępczej przy ul. Małachowskiego w Łodzi. Egzemplarze książki powstałej podczas prowadzonych przez Mikołaja Grynberga warsztatów pisarskich dla opiekunów i rodziców zastępczych dotarły do Łodzi z Krakowa. Zapisy do wypożyczenia publikacji możliwe są przez facebookowy profil „Rodzina jest dla dzieci”.