Ukryte życie parafii 24 kwietnia 2024

2024-04-24 13:48
Ukryte życie parafii 24 kwietnia 2024
Autor: radio Plus Łódź Ukryte życie parafii 24 kwietnia 2024

Ukryte życie parafii 24 kwietnia 2024

Ulica ks. Świerczka

W pabianickich parafiach trwa zbiórka podpisów pod poparciem dla nadania nazwy ulicy im. Ks. Infułata Stanisława Świerczka. Imieniem duchownego nazwany miałby być fragment Starego Rynku obok kościoła św. Mateusza. Ks. Stanisław Świerczek był więźniem Dachau. Po wojnie wspierał demokratyczne ruchy niepodległościowe. Na facebookowym profilu Radia Plus Łódź zobaczyć można wypowiedź Sebastiana Adamkiewicza, pabianiczanina i historyka z łódzkiego Muzeum Tradycji Niepodległościowych. Przybliża on postać ks. Stanisława Świerczka. Podpisy zbierane są w wielu parafiach, m. in.:

  • w kościele św. Maksymiliana Marii Kolbego w Pabianicach,
  • w parafii Trójcy Przenajświętszej,
  • Chrystusa Króla Wszechświata,
  • św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty i św. Wawrzyńca Męczennika,
  • a także w kościele Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy w Woli Zaradzyńskiej.

Pierwszy krok

O wpłatach na program stypendialny "Pierwszy krok" przypominają księża z kościoła św. Doroty i św. Jana Chrzciciela w Łodzi-Mileszkach. W parafii od początku funkcjonowania programu działa grupa osób, które dokładają się, żeby wspólnie ufundować stypendia szkolne dla dzieci w Aleppo w Syrii i w Bejrucie w Libanie. Program "Pierwszy krok" prowadzą wspólnie Caritas Archidiecezji Łódzkiej i łódzkie Stowarzyszenie Domus Orientalis - Dom Wschodni.

Odpust w Zgierzu

Bp Ireneusz Pękalski odprawiać będzie sumę odpustową w kościele Matki Bożej Dobrej Rady w Zgierzu. Liturgia w piątek, 26 kwietnia, rozpoczyna się o godz. 18.00. Po Mszy św. odpustowej zaplanowano procesję wokół kościoła. Do udziału w tej Mszy św. zaproszeni są wszyscy parafianie i przede wszystkim przedstawiciele poszczególnych grup i wspólnot działających przy kościele Matki Bożej Dobrej Rady. W piątek, w dniu odpustu, pozostałe Msze św. odprawiane są o godz. 7.00, 8.00 i 17.00.