Ukryte życie parafii 24 listopada 2023

2023-11-24 14:58
Ukryte życie parafii 24 listopada 2023
Autor: Jezuici Łódź Ukryte życie parafii 24 listopada 2023

Ukryte życie parafii 24 listopada 2023

Dla więźniów

Kurs Alpha dla zespołu posługi więziennej z Zakładu Karnego nr 1 w Łodzi rozpoczynają łódzcy jezuici i przedstawiciele związanej z nimi wspólnoty Mocni w Duchu. Posługa w więzieniach w Łodzi prowadzona jest co tydzień. Rozważane jest wówczas Słowo z najbliższej niedzieli. Do zadań posługujących należy także odpisywanie na listy. Związane z jezuitami wspólnoty posługują w więzieniach od 1994 roku.

Spotkanie Taize

Ostatnie przed końcem zapisów na Europejskie Spotkanie Młodych spotkanie łódzkiej grupy Taize organizowane jest w poniedziałek, 27 listopada. Zapisy na wyjazd do Lublany trwają natomiast środy, 29 listopada. Poniedziałkowe spotkanie modlitewne w kaplicy Duszpasterstwa Akademickiego Piątka w Łodzi rozpoczyna się o godz. 20.00.

Nasz Chrystus

Spotkanie wokół książki Marcina Dzierżanowskiego "To jest także nasz Chrystus" organizują łódzcy dominikanie. Spotkanie w Galerii Zielona w dominikańskim klasztorze u zbiegu ulic Zielonej i Wólczańskiej odbędzie się w czwartek, 7 grudnia. Poza dyskusją o książce przewidziano otwarcie wystawy prac Daniela Rycharskiego.