Ukryte życie parafii 24 stycznia 2024

2024-01-24 15:32
Ukryte życie parafii 24 stycznia 2024
Autor: parafia ewangelicko-augsburska św. Mateusza w Łodzi Ukryte życie parafii 24 stycznia 2024

Ukryte życie parafii 24 stycznia 2024

Pieniądze na WOŚP

Pieniądze z licytacji obrazów, grafiki i ceramiki artystycznej przeznaczone zostaną na wsparcie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - zdecydowała ewangelicko-augsburska parafia św. Mateusza w Łodzi. Prace artystów związanych z parafią licytowane były w ostatnią niedzielę. Zebrano w ten sposób 2 tys. 300 zł. Także taca zbierana w ewangelickim kościele w najbliższą niedzielę, 28 stycznia, przeznaczona będzie na Orkiestrę.

Nowe naczynia liturgiczne

Nowe naczynia liturgiczne kupiła już polsko-katolicka parafia św. Rodziny w Łodzi. Należący do parafii kościół przy ul. Limanowskiego został okradziony, tuż przed świętami Bożego Narodzenia. Skradziono wtedy m. in. naczynia liturgiczne. Tuż po wydarzeniu zestaw naczyń niezbędny do sprawowania liturgii przekazał parafii kard. Grzegorz Ryś. Jednocześnie cały czas prowadzona była zbiórka na zakup nowych paramentów. Dzięki ofiarności wiernych i ludzi związanych często z innymi Kościołami chrześcijańskimi, parafia polsko-katolicka mogła kupić nową puszkę do przechowywania Najświętszego Sakramentu i nową monstrancję.

Końcówki świec

Końcówki i skrawki wypalonych świec zbierane są od minionej niedzieli w kościele Najświętszego Serca Jezusowego na Retkini w Łodzi. Przy wejściu do świątyni ustawione są specjalne kosze na resztki świec. Zebrane świece przekazane zostaną na Ukrainę, gdzie po przetopieniu posłużą żołnierzom do tworzenia tzw. świec okopowych. Zbiórka steryny zaplanowana została na dwa tygodnie, czyli jeszcze do pierwszego tygodnia marca.