Ukryte życie parafii 25 kwietnia 2024

2024-04-25 15:01
Ukryte życie parafii 25 kwietnia 2024
Autor: radio Plus Łódź Ukryte życie parafii 25 kwietnia 2024

Ukryte życie parafii 25 kwietnia 2024

Będzie festyn

Chętnych do pomocy w organizacji parafialnego festynu zapraszają księża z kościoła Matki Bożej Zwycięskiej przy ul. Łąkowej w Łodzi. Podobnie jak przed rokiem parafia chce zorganizować festyn w połowie czerwca. Pierwsze spotkanie w tej sprawie już się odbyło, ale cały czas potrzebni są ludzie z nowymi pomysłami, albo osoby chcące pomóc w samej organizacji i realizacji wydarzeń.

  • O ubiegłorocznym festynie:

Msza św. za bpa Lepę

W intencji zmarłego 2 lata temu bpa Adama Lepy, łódzkiego biskupa pomocniczego, modlić się będą wierni z kościoła św. Wojciecha w Łodzi. W tej właśnie świątyni przyszły biskup był chrzczony. Msza św. w intencji bpa Adama Lepy odprawiona zostanie w sobotę, 27 kwietnia o godz. 17.00.

Dewocjonalia w podłodze

Zużyte lub zniszczone dewocjonalia zbiera parafia Świętej Rodziny na Retkini w Łodzi. Dewocjonalia przynosić można do przedsionka kaplicy budowanego kościoła. Mogą to być krzyże i krzyżyki, kropielnice, różańce, medaliki czy inne poświęcone przedmioty, których nie wypada wyrzucać. Wszystkie dostarczone przez wiernych dewocjonalia zostaną zatopione w betonowej podłodze pod budowanym właśnie prezbiterium. Księża proszą, żeby nie przynosić czasopism i książek religijnych. Zbiórka zużytych czy zepsutych dewocjonaliów trwa do końca kwietnia.