Ukryte życie parafii 25 października 2022 r.

2022-10-25 9:07
Ukryte życie parafii 25 października 2022 r.
Autor: Słowo i Muzyka u Jezuitów Ukryte życie parafii 25 października 2022 r.

Ukryte życie parafii 25 października 2022 r.

Fortepian u jezuitów

Koncertowy fortepian zakupiony został przez parafię oo. jezuitów pw. Najświętszego Imienia Jezus przy ul. Sienkiewicza w Łodzi. Fortepian służyć ma oprawie liturgii, ale wykorzystywany jest także podczas cyklicznych koncertów organizowanych w jezuickim kościele w ramach Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego Słowo i Muzyka u Jezuitów. Podczas październikowej edycji Festiwalu fortepianowi nadano imię Fryderyka Chopina. Zakup instrumentu był możliwy dzięki wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Fundacji Orlen.

Profil parafii

Facebookowy profil uruchomiła w październiku parafia Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy w Woli Zaradzyńskiej. W tym miejscu publikowane są aktualne informacje parafialne, takie jak niedzielne ogłoszenia czy informacje mogące zainteresować poszczególne grupy wiernych. Dotychczas parafia w Woli Zaradzyńskiej posługiwała się jedynie stroną internetową, która, niezależnie od facebookowego profilu, nadal pozostaje aktualna.

Potrzebny organista

Organistę Wojciecha Walczaka pożegnali parafianie i księża z kościoła Świętych Archaniołów Gabriela, Rafała i Michała w Aleksandrowie Łódzkim. Dotychczasowy organista pracował w parafii około 10 lat, zapewniając muzyczną oprawę liturgii i uroczystości. Aleksandrowska parafia szuka nowego organisty, któremu może zaoferować zatrudnienie na pół etatu.