Ukryte życie parafii 25 stycznia 2024

2024-01-25 13:49
Ukryte życie parafii 25 stycznia 2024
Autor: Parafia Matki Bożej Zwycięskiej w Łodzi Ukryte życie parafii 25 stycznia 2024

Ukryte życie parafii 25 stycznia 2024

Jubileusz święceń

Jubileusz 40-lecia święceń kapłańskich obchodzi ks. Tadeusz Weber, proboszcz parafii Matki Bożej Zwycięskiej w Łodzi oraz jego kursowi koledzy. Uroczysta Msza św. związana z jubileuszem odprawiana jest w kościele przy ul. Łąkowej w czwartek, 25 stycznia, o godz. 18.00. Liturgii przewodniczy kard. Grzegorz Ryś.

Koncert w Lutomiersku

Koncert "Kolęda nadziei" organizowany jest w sobotę, 27 stycznia, w klasztorze salezjańskim w Lutomiersku. Na koncert składać się będą popularne kolędy i pastorałki, ale także mówiące o nadziei kolędy okupacyjne i obozowe. Organizatorem koncertu jest działająca w Lutomiersku Fundacja Dzieł Salezjańskich. Początek sobotniego koncertu o godz. 20.00.

Dla Afryki

Kolejną zbiórkę do puszek na rzecz budowy seminarium duchownego w Afryce prowadzić będzie w niedzielę, 28 stycznia, parafia Najświętszej Maryi Panny Różańcowej w Pabianicach. Pieniądze trafić mają do misji Beninie, do posługujących tam księży misjonarzy z tego samego zgromadzenia, które prowadzi pabianicką parafię. Jednocześnie w kościele prowadzona jest akcja adopcji modlitewnej afrykańskich kleryków. Zainteresowani mają do dyspozycji ulotki na ten temat.