Ukryte życie parafii 25 września 2023

2023-09-25 12:38
Ukryte życie parafii 25 września 2023
Autor: Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Kolumnie Ukryte życie parafii 25 września 2023

Ukryte życie parafii 25 września 2023

Rok propedeutyczny w Kolumnie

Rok propedeutyczny rozpoczęli nowi klerycy Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi. Pierwszy rok przygotowawczy młodzi ludzie spędzają na formacji przy parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Kolumnie koło Łasku. Formację rozpoczyna siedmiu kandydatów.

Koronka na ulicach miast

O Boże Miłosierdzie dla miasta i pokój na świecie modlą się uczestnicy Koronki na Ulicach Miast Świata. Modlitwę organizuje związana z jezuicką parafią przy ul. Sienkiewicza w Łodzi grupa Iskra Bożego Miłosierdzia. W czwartek 28 września o godz. 15.00 wierni z tej parafii modlą się przy skrzyżowaniu al. Piłsudskiego i ul. Sienkiewicza. W tym samym czasie modlitwa prowadzona jest w dziesiątkach miejsc w Łodzi i na terenie diecezji łódzkiej. Wierni z parafii Świętych Archaniołów w Aleksandrowie Łódzkim modlą się przy swoim kościele, u zbiegu ulic Warszawskiej i Piotrkowskiej, a także przy ul. 1 Maja, obok domu, w którym mieszkała św. Faustyna. W Aleksandrowie uczestnicy Koronki modlą się także w intencji kardynała Grzegorza Rysia. Koronka na Ulicach Miast organizowana jest zawsze 28 września, w rocznicę beatyfikacji ks. Michała Sopoćki, spowiednika św. Faustyny.

Zbiórka dla schroniska

Pieniądze na wsparcie dla schroniska dla osób bezdomnych przy ul. Nowe Sady w Łodzi zbierane będą w niedzielę, 1 października, w kościele św. Urszuli Ledóchowskiej w Łodzi. Schronisko prowadzone przez Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta prosi o pomoc, bo brakuje pieniędzy na podstawowe opłaty: rachunki za wodę, gaz czy prąd; a także na zakup środków czystości czy leków dla podopiecznych. Pieniądze przed kościołem przy ul. Obywatelskiej zbierać będą pracownicy schroniska.