Ukryte życie parafii 26 lipca 2023 r.

2023-07-26 6:26
Ukryte życie parafii 26 lipca 2023 r.
Autor: parafia św. Faustyny Kowalskiej w Łasku Ukryte życie parafii 26 lipca 2023 r.

Ukryte życie parafii 26 lipca 2023 r.

Jasna Góra na rowerach

13. mężczyzn na rowerach pielgrzymowało na Jasną Górę w ramach Męskiej Pielgrzymki Rowerowej z parafii św. Faustyny Kowalskiej w Łasku. Pielgrzymi pod opieką ks. Jarosława Wojtala, proboszcza parafii, na Jasną Górę jechali już po raz piąty. Pielgrzymi z Łasku na Jasną Górę zawieźli intencje, które wcześniej zbierane były w parafii.

Rocznica Powstania Warszawskiego

Wyjazdy na obchody rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego organizują parafie archidiecezji łódzkiej. We wtorek, 1 sierpnia, o godz. 11.00 wyjeżdżają wierni z kościoła św. Antoniego z Padwy. Po drodze planowany jest postój w Niepokalanowie i Msza św. w intencji powstańców. Uczestnicy wyjazdu wezmą potem udział w narodowym śpiewaniu "Nie-zakazanych piosenek" na placu Piłsudskiego w Warszawie. Tylko na część muzyczno-artystyczną natomiast jadą wierni z kościoła Matki Bożej Królowej w Sokolnikach-Lesie. Wyjazd z Sokolnik zaplanowano po Mszy św. o godz. 17.00.

Dary do domu parafialnego

Ze względu na okres urlopów w lipcu nie działa biuro i magazyn Parafialnego Zespołu Caritas przy kościele Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła i św. Barbary w Bełchatowie. Ubrania dla potrzebujących można w tym czasie przynosić do parafialnego sklepiku. Caritas parafialna normalnie funkcjonować zacznie w sierpniu.