Ukryte życie parafii 26 lutego 2024

2024-02-26 12:09
Ukryte życie parafii 26 lutego 2024
Autor: radio Plus Łódź Ukryte życie parafii 26 lutego 2024

Ukryte życie parafii 26 lutego 2024

Aleksandrowskie Drogi Krzyżowe

Żołnierzy Wyklętych chcą upamiętnić organizatorzy Drogi Krzyżowej ulicami Aleksandrowa Łódzkiego. Droga Krzyżowa w piątek 1 marca organizowana jest przez parafię Świętych Archaniołów. Rozpocznie się o godz. 19.30 nabożeństwem w kościele. Trasa ulicami Aleksandrowa Łódzkiego liczy ok. 6,5 km. Kolejną Drogę Krzyżową ulicami miasta parafia z Aleksandrowa Łódzkiego organizuje 15 marca. Natomiast w piątek 22 marca planowana jest Ekstremalna Droga Krzyżowa ze Świnic Warckich do Aleksandrowa.

Dla akademików

Pracownicy akademiccy zaproszeni są na spotkanie formacyjne, organizowane przez Duszpasterstwo Pracowników Nauki przy kościele św. brata Alberta na Widzewie w Łodzi. We wtorek 27 lutego, po Mszy św. o godz. 19.00 w kościele zaplanowano konferencję: "Sens krzyża i cierpienia na podstawie książki Benedykta XVI "Jezus z Nazaretu".

Zapisy maturzystów

Zapisy maturzystów chcących wziąć udział w tegorocznej diecezjalnej pielgrzymce na Jasną Górę przyjmuje parafia Matki Bożej Częstochowskiej w Ksawerowie. Zainteresowani pielgrzymką mogą się zgłaszać do tamtejszego proboszcza. Na Jasną Górę maturzyści z diecezji łódzkiej pielgrzymują we wtorek, 2 kwietnia, czyli tuż po świętach wielkanocnych.