Ukryte życie parafii 26 września 2023

2023-09-26 13:05
Ukryte życie parafii 26 września 2023
Autor: parafia św. Urszuli Ledóchowskiej w Łodzi Ukryte życie parafii 26 września 2023

Ukryte życie parafii 26 września 2023

Barierki i poręcze

Poręcze przy nowych schodach do zakrystii oraz barierki odgradzające zejście do kotłowni zamontowane zostały w parafii św. Urszuli Ledóchowskiej w Łodzi. Jednocześnie remont elewacji kościoła przy ul. Obywatelskiej dobiegł końca. Było to możliwe dzięki pieniądzom przekazywanym przez parafian. Podczas ostatniej tacy gospodarczej wierni wsparli inwestycję kwotą ponad 3 tys. 800 zł.

Pomoc psychologiczna

Ludzie potrzebujący pomocy w różnych sytuacjach kryzysowych mogą zgłaszać się do ks. Wojciecha Błaszczyka z kościoła Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Kolumnie koło Łasku. Pomoc dotyczyć może kryzysów osobistych, związanych z zagrożeniem życia, z żałobą, kryzysów młodzieży, a także sytuacji związanych z przemocą czy uzależnieniami. Ks. Wojciech Błaszczyk udzielać może pomocy po ukończeniu Studium Pomocy Psychologicznej i Interwencji Kryzysowej. Szczegółowe informacje i kontakt znaleźć można na stronie internetowej parafii w Kolumnie.

Zajęcia i lekcje

Można zapisywać dzieci do świetlicy przy kościele oo. jezuitów przy ul. Sienkiewicza w Łodzi. W ramach zajęć w świetlicy dzieci mają możliwość odrabiania lekcji z pomocą opiekunów, uczestniczą w organizowanych tam zajęciach, czy też mogą korzystać ze wsparcia terapeutów, psychologa i pedagoga. W świetlicy prowadzone są także zajęcia sportowe.

Zwiedzić kościół

Do zwiedzania najstarszej części świątyni, po Mszach św., zapraszają księża z kościoła Świętych Archaniołów w Aleksandrowie Łódzkim. W kościele odnowione zostały ołtarze i ambona, którym przywrócono wygląd z okresu międzywojennego. Odnowione zostały kinkiety i żyrandol, a także 150-letni obraz św. Rafała Archanioła.