Ukryte życie parafii 27 grudnia 2023

2023-12-27 12:29
Ukryte życie parafii 27 grudnia 2023
Autor: Dominikanie Łódź Ukryte życie parafii 27 grudnia 2023

Ukryte życie parafii 27 grudnia 2023

Kolędy narodów

Koncertowy program "Opowieść o Narodzeniu Pańskim" organizuje dominikańska parafia Podwyższenia Krzyża Świętego przy ul. Sienkiewicza w Łodzi. Koncert odbędzie się w czwartek 28 grudnia o godz. 19.00. Na koncert, którego podtytuł brzmi "Kolędy narodów", składać się będą pieśni z Anglii, Cypru, Kanady, Niemiec, Ukrainy i Polski. Grupa wykonawców kolęd z różnych stron świata zebrana została przez artystę o pseudonimie Mate. O.

Kolęda bez pieniędzy

Księża odwiedzający mieszkania parafian w ramach wizyty kolędowej w parafii św. Franciszka z Asyżu w Łodzi proszą, żeby nie dawać im z tej okazji pieniędzy. Duchowni proszą, żeby ewentualne ofiary w sposób tradycyjny przynosić do kościoła. Księża podkreślają, że kolęda - wizyta w domach - służyć ma spotkaniu z wiernymi i pobłogosławieniu mieszkań oraz wspólnej modlitwie, a nie zbieraniu pieniędzy. Nie chcą też, żeby ktokolwiek czuł się skrępowany, bo nie może złożyć ofiary. Kolęda w parafii św. Franciszka z Asyżu zaczyna się w czwartek, 28 grudnia.

Koncert Moniuszkowców

Stowarzyszenie Śpiewacze Moniuszkowcy wystąpi w kościele św. Józefa Oblubieńca przy ul. Ogrodowej w Łodzi. Koncert kolęd zaplanowano na 6 stycznia, czyli uroczystość Trzech Króli. Koncert w kościele rozpocznie się po Mszy św. o godz. 11.30. Podczas występów zbierane będą ofiary na rzecz Moniuszkowców.