Ukryte życie parafii 27 lipca 2023 r.

2023-07-27 6:28
Ukryte życie parafii 27 lipca 2023 r.
Autor: Piesza Pabianicka Pielgrzymka na Jasną Górę Ukryte życie parafii 27 lipca 2023 r.

Ukryte życie parafii 27 lipca 2023 r.

Pielgrzymkowe porady

Serię porad pod wspólnym tytułem "Jak się przygotować" publikuje na swoim facebookowym profilu Piesza Pabianicka Pielgrzymka na Jasną Górę. W kolejnych wpisach omawiane są m. in. sprawy dbania o formę i utrzymana kondycji, kwestie przemęczenia i wyczerpania, omawiane są sposoby dbania o stopy i doboru butów. Mowa jest także o właściwej pielgrzymkowej diecie i doborze posiłków, przekąsek a także napojów. Kolejną sprawą, której organizatorzy pabianickiej pielgrzymki poświęcają uwagę, jest kwestia ochrony przed słońcem. Nie mniej ważną kwestią jest dobór współtowarzyszy pielgrzymki i budowanie wspólnoty w czasie peregrynacji. Piesza Pabianicka Pielgrzymka na Jasną Górę trwa od 19 do 26 sierpnia. Pątnicy idą po raz 555.

<iframe src="https://www.facebook.com/plugins/post.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2FPPPnaJG%2Fposts%2Fpfbid02sVDrWuTmk39GZgUuFAWm427okDqN7wjTdxd2euxbDbAJ8gcEnKL7wjtSuXxmrEjJl&show_text=true&width=500" width="500" height="751" style="border:none;overflow:hidden" scrolling="no" frameborder="0" allowfullscreen="true" allow="autoplay; clipboard-write; encrypted-media; picture-in-picture; web-share"></iframe>

Młodzież z Ukrainy na Mszy św.

Młodzi ludzie z Żółkwi na Ukrainie 30 lipca uczestniczyć będą w niedzielnej Mszy św. o godz. 12.00 w kościele Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Bełchatowie - zapowiedzieli tamtejsi księża. Po liturgii zaplanowano koncert zespołów: orkiestry dętej Suchcice i Okolice z Suchcic i Kapeli spod Dębu z Mzurek.

Kostka w Nowosolnej

Prace związane z wyłożeniem drogi do kościoła kostką brukową prowadzi parafia św. Andrzeja Boboli w Nowosolnej. Kostką wykładana jest droga od bramy wjazdowej na teren kościoła, obok dzwonnicy, aż do świątyni. Poza ułożeniem kostki droga wyposażona jest w nowe krawężniki.

Koty u Brata Alberta

O karmę dla kotów proszą podopieczni schroniska dla mężczyzn przy ul. Nowe Sady w Łodzi. W schronisku prowadzonym przez Towarzystwo Pomocy im. Brata Alberta na stałe mieszkają cztery koty. Potrzebna jest karma mokra i sucha. Kotami opiekują się także podopieczne schroniska dla bezdomnych kobiet przy ul. Kwietniowej. Niedawno zaginęła tam jedna ze schroniskowych kotek, Lola. Na szczęście kotka szybko się odnalazła.

<iframe src="https://www.facebook.com/plugins/post.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2FTPBALODZ%2Fposts%2Fpfbid0vHHpdekP33522RpRup9mH9bxuKYYN91jQ5nBciRtHnFAgvSZgTwsvDYwSL2kUGB9l&show_text=true&width=500" width="500" height="653" style="border:none;overflow:hidden" scrolling="no" frameborder="0" allowfullscreen="true" allow="autoplay; clipboard-write; encrypted-media; picture-in-picture; web-share"></iframe>

Pieniądze na parkan

Pieniądze na renowację parkanu przy parafialnym cmentarzu dostała parafia Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny i św. Michała Archanioła w Łasku. Milion złotych państwowej dotacji pozwoli na remont parkanu od skrzyżowania z ul. Objazdową, wzdłuż ul. Armii Krajowej. Parkan na tym odcinku jest już bardzo pochylony i grozi zawaleniem. Prace rozpocząć się mogą dopiero za kilka miesięcy, po wyłonieniu wykonawcy robót i dopełnieniu wszystkich formalności.