Ukryte życie parafii 27 listopada 2023

2023-11-27 14:47
Ukryte życie parafii 27 listopada 2023
Autor: parafia św. Faustyny Kowalskiej w Łasku Ukryte życie parafii 27 listopada 2023

Ukryte życie parafii 27 listopada 2023

Kalendarz parafialny

Kalendarz ze zdjęciami kościoła przygotowała parafia św. Faustyny Kowalskiej w Łasku. Od niedzieli wierni mogą już kupować wydawnictwo. W kalendarzu znalazły się zdjęcia świątyni, ale także fotografie wydarzeń i uroczystości, jakie w poprzednich latach odbywały się w kościele. Poza tym w wydawnictwie parafianie znajdą wykaz świątecznych i powszednich Mszy św. i nabożeństw. Pieniądze uzyskanie ze sprzedaży kalendarza parafia zamierza przeznaczyć na wsparcie wakacyjnego wyjazdu ministrantów.

Dla akademików

Spotkanie formacyjne dla nauczycieli akademickich organizuje Duszpasterstwo Pracowników Nauki. W środę 29 listopada w kościele św. brata Alberta Chmielowskiego na Widzewie w Łodzi odprawiona zostanie Msza św., a po niej wygłoszona będzie konferencja: "Prawda i miłość w życiu społecznym w świetle encykliki Benedykta XVI Caritas in veritate". Początek o godz. 19.00.

Taca na wieżę

W każdą pierwszą niedzielę w katedrze w Łodzi zbierana będzie taca gospodarcza. W parafii katedralnej pieniądze są potrzebne na remont sypiących się elementów wieży świątyni. O wynikach ekspertyzy budowlanej i konieczności szybkiego remontu informowaliśmy już w Radiu Plus Łódź i na naszych stronach internetowych. Wstępnie koszt remontu na wieży katedry oszacowano na 430 tys. zł.