Ukryte życie parafii 27 lutego 2024

2024-02-27 12:54
Ukryte życie parafii 27 lutego 2024
Autor: Archidiecezja Łódzka Ukryte życie parafii 27 lutego 2024

Ukryte życie parafii 27 lutego 2024

Droga Krzyżowa

Kolejna Droga Krzyżowa w ramach cyklu "7 days - 7 dni stworzenia" przejdzie ulicami Łodzi. W środę, 28 lutego, wierni wyruszają z kościoła Najświętszego Serca Jezusowego przy ul. Zgierskiej na Bałutach w Łodzi. Droga Krzyżowa rozpoczyna się tam o godz. 19.30, a kończy w łódzkiej katedrze. Organizowany przez siostry honoratki, ojców redemptorystów i Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży wydarzenie to cotygodniowa Droga Krzyżowa zaczynająca się w różnych łódzkich parafiach. Kolejna, już w marcu, wyruszy z kościoła Chrystusa Króla na Retkini w Łodzi.

Zupa z Busa

Gorący posiłek dla potrzebujących przygotowywany jest od pewnego czasu w Pabianicach. Tamtejsza akcja "Zupa z busa" odbywa się w środy. Związani z Towarzystwem Pomocy im. św. Brata Alberta streetworkerzy wyruszają w środę, 28 lutego, na ulice Pabianic. Bus z zupą zatrzymuje się kolejno: na parkingu przy dworcu kolejowym - o godz. 18.00, przy kościele św. Maksymiliana pół godziny później, o 19.00 przy domu handlowym przy ul. Kilińskiego. Trasa kończy się o godz. 20.00 na ryneczku na Bugaju w Pabianicach.

Rekolekcje u dominikanów

Od czwartku do niedzieli trwają rekolekcje wielkopostne w kościele Podwyższenia Świętego Krzyża, czyli u dominikanów przy ul. Sienkiewicza w Łodzi. Od czwartku do soboty nauki rekolekcyjne głoszone mają być podczas wieczornych Mszy św. o godz. 18.00, a w niedzielę 3 marca podczas kolejnych Mszy św. o godz. 8.00, 10.00 i 12.00. Tematem przewodnim jest Pascha jako źródło Kościoła i sakramentów. Rekolekcjonistą u dominikanów jest ks. Przemysław Szewczyk, historyk kościoła.

Barierki przy schodkach

Balustrady przy schodkach prowadzących do zakrystii kościoła Matki Bożej Fatimskiej przy ul. Kilińskiego w Łodzi kończą etap remontu wszystkich schodów prowadzących do pomieszczeń świątyni i przynależących do kościoła obiektów. Wymienione zostały kamienne schody prowadzące do wszystkich wejść do kościoła, nowe są także schody prowadzące do salki Jana Pawła II.