Ukryte życie parafii 27 marca 2023 r.

2023-03-27 10:33
Ukryte życie parafii 27 marca 2023 r.
Autor: Parafia Świętej Rodziny w Łodzi Ukryte życie parafii 27 marca 2023 r.

Ukryte życie parafii 27 marca 2023 r.

Krew w kościele

O zgłaszanie się osób chętnych do oddania krwi prosi parafia Świętej Rodziny na Retkini w Łodzi. Parafia organizuje akcję honorowego krwiodawstwa w Niedzielę Miłosierdzia, czyli 16 kwietnia. Krew pobierać będą specjaliści z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi. Ze względów organizacyjnych, żeby było mniej więcej wiadomo ile zestawów do pobrań należy przygotować, księża proszą o deklarację osób chcących oddać krew. Wpisywać się można na facebookowym profilu parafii Świętej Rodziny pod ogłoszeniem o akcji krwiodawstwa.

Droga Krzyżowa w środę

Wspólnota Sióstr Honoratek i parafia św. Teresy przy ul. Kopcińskiego w Łodzi organizuje Drogę Krzyżową w środę, 29 marca. Droga Krzyżowa rozpocznie się o godz. 19.30 przed kościołem. Uczestnicy przejść mają do łódzkiej katedry.

Retkińska Droga Krzyżowa

W kościele Najświętszej Eucharystii przy ul. Popiełuszki na Retkini w Łodzi rozpocznie się Retkińska Droga Krzyżowa. Początek, w piątek 31 marca, o godz. 19.30. Uczestnicy przejść mają do kościoła Najświętszego Serca Jezusowego. Zakończenie Retkińskiej Drogi Krzyżowej zaplanowano około godz. 21.00.

Rekolekcje dla Łodzi

Trzy dni trwać będą Rekolekcje dla Łodzi, głoszone przez metropolitę łódzkiego, abpa Grzegorza Rysia. Rekolekcje trwać będą od poniedziałku do środy Wielkiego Tygodnia, czyli od 3 do 5 kwietnia. W kościele oo. jezuitów przy Sienkiewicza abp Ryś głosił będzie naukę w formie kazania podczas Mszy św. o godz. 18.00 oraz po zakończeniu liturgii.