Ukryte życie parafii 27 września 2023

2023-09-27 9:59
Ukryte życie parafii 27 września 2023
Autor: parafia św. Józefa przy Ogrodowej w Łodzi Ukryte życie parafii 27 września 2023

Ukryte życie parafii 27 września 2023

Malowanki w kaplicy

Stoliki i krzesełka oraz malowanki o tematyce religijnej czekają na najmłodszych przychodzących do kościoła z rodzicami. Podczas Mszy św. w kościele św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny przy Ogrodowej w Łodzi najmłodsze dzieci mogą kolorować obrazki związane z trwająca obok liturgią. Kącik dla przedszkolaków przygotowano w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej.

Piątkowy koncert

Koncert fortepianowy w wykonaniu Kuby Sokołowskiego, związanego z Uniwersytetem Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie organizuje jezuicka parafia przy ul. Sienkiewicza w Łodzi. W piątek 29 września o godz. 19.00 pianista grać będzie utwory Bacha, Pendereckiego, Góreckiego czy Kilara. Koncert związany jest z uroczystością Świętych Archaniołów.

Niedziela różańcowa

Dominikanin o. Norbert Oczkowski w niedzielę 1 października będzie głosił kazania podczas kolejnych Mszy św. w kościele Podwyższenia Świętego Krzyża w Łodzi. Niedziela różańcowa ma rozpocząć październik, czyli miesiąc różańca. Tego dnia o godz. 18.00 odprawione zostanie uroczyste nabożeństwo różańcowe. O. Oczkowski w zakonie dominikanów odpowiedzialny jest za propagowanie różańca.