Ukryte życie parafii 28 kwietnia 2023 r.

2023-04-28 6:10
Ukryte życie parafii 28 kwietnia 2023 r.
Autor: Piesza Pabianicka Pielgrzymka na Jasną Górę Ukryte życie parafii 28 kwietnia 2023 r.

Ukryte życie parafii 28 kwietnia 2023 r.

Przed pielgrzymką

O zdjęcia związane z historią Pieszej Pabianickiej Pielgrzymki na Jasną Górę proszą organizatorzy tegorocznej peregrynacji. Pielgrzymka z Pabianic w tym roku wyruszy po raz 555! Na facebookowym profilu organizatorzy podkreślają, że dotychczasowe, zwłaszcza te z ostatnich kilku czy kilkudziesięciu lat, pielgrzymki, to setki uczestników, tysiące kilometrów i przede wszystkim niezapomniane wspomnienia i przeżycia. A także fotografie, z których najstarsze pokazywać mogą nawet pielgrzymujących dziadków dzisiejszych pątników. Szczegółowe informacje o poszukiwanych zdjęciach i wspomnieniach z pabianickiej pielgrzymki znaleźć można na jej facebookowym profilu.

Magnificat w Łodzi

Młodzi ludzie ze wspólnoty Magnificat z Kolumny koło Łasku spotkają się w niedzielę, 30 kwietnia, z wiernymi z kościoła Zesłania Ducha Świętego przy pl. Wolności w Łodzi. Magnificat zajmuje się pomocą osobom uzależnionym, w Kolumnie prowadzi dom dla ludzi wychodzących z nałogów i bezdomności.

Koncert Bacha

"Śmierć i Zmartwychwstanie" to tytuł koncertu organizowanego w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego przy ul. Sienkiewicza w Łodzi. W sobotę, 29 kwietnia o godz. 19.00 w świątyni wystąpią studenci i absolwenci łódzkiej Akademii Muzycznej. Wykonają utwory Jana Sebastiana Bacha. Wstęp na koncert jest wolny.

Święcenie samochodów

Święcenie samochodów organizuje w niedzielę, 30 kwietnia, parafia Trójcy Przenajświętszej w Pabianicach. Święcenie zaplanowano po wieczornej Mszy św. o godz. 18.00. Księża proszą, żeby kierowcy parkowali na parkingu parafialnym oraz na parkingu przy Carrefourze.

Także w niedzielę, 30 kwietnia, święcenie aut przewidziano w kościele św. Mateusza Apostoła i św. Wawrzyńca Męczennika w Pabianicach. Tam z kolei święcenie i modlitwa w intencji kierowców towarzyszyć będzie każdej kolejnej Mszy św. Ofiary składane przez kierowców przeznaczone będą na samochody dla polskich misjonarzy.