Ukryte życie parafii 28 lutego 2024

2024-02-28 8:27
Ukryte życie parafii 28 lutego 2024
Autor: parafia Matki Bożej Królowej w Sokolnikach-Lesie Ukryte życie parafii 28 lutego 2024

Ukryte życie parafii 28 lutego 2024

Koncert pamięci Niezłomnych

Koncert "Muzyka i poezja pamięci żołnierzy niezłomnych" organizuje parafia Matki Bożej Królowej w Sokolnikach-Lesie. Koncert zaplanowano na niedzielę 3 marca o godz. 11.30, w kościele w Sokolnikach. Podczas spotkania wystąpi Polskie Duo Skrzypcowe, czyli Monika i Ryszard Osmolińscy oraz recytator Maciej Banacki.

Szkoła Biblijna

Szkoła Biblijna powstaje przy parafii Świętej Rodziny na Retkini w Łodzi. Pierwsze spotkanie zaplanowane zostało na piątek, 1 marca, około godz. 20.30, czyli po Drodze Krzyżowej dla młodzieży. Następne spotkania nowej grupy w parafii odbywać się będą w kolejne pierwsze piątki miesiąca. Uczestnicy Szkoły Biblijnej mają zgłębiać wiedzę o Piśmie Świętym.

Korepetycje w kościele

Uczniowie różnych klas szkół podstawowych mogą korzystać z korepetycji z matematyki, jakie organizowane są w parafii Najświętszego Sakramentu przy ul. Sobótki w Łodzi. Korepetycji udziela jedna z parafianek. Spotkania dla uczniów mających kłopoty z matematyką organizowane są w soboty w salce parafialnej. Początek korepetycji o godz. 11.00.

Wirtualna grupa

Do facebookowej grupy zapraszają parafian księża z kościoła Matki Bożej Pocieszenia w Łodzi. Grupa ma być miejscem dyskusji o różnych aspektach działania i funkcjonowania wspólnoty parafialnej. Niezależnie od grupy parafia ma swój facebookowy profil. To właśnie w formie ogłoszenia w tym miejscu do wiernych dociera zaproszenie dołączenia do grupy.