Ukryte życie parafii 28 marca 2024

2024-03-28 11:38
Ukryte życie parafii 28 marca 2024
Autor: Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta w Pabianicach Ukryte życie parafii 28 marca 2024

Ukryte życie parafii 28 marca 2024

Ciasto dla bezdomnych

O przynoszenie ciast do siedziby pabianickiego koła Towarzystwa Brata Alberta proszą pabianiczan jego wolontariusze. Ciasta można przynosić na ul. Kościuszki 22/26 w piątek i w sobotę, 29 i 30 marca, praktycznie przez cały dzień. Wypieki od mieszkańców przyjmowane są od godz. 8.00 do 20.00. Ciasto przeznaczone będzie na świąteczny poczęstunek dla osób bezdomnych żyjących w Pabianicach.

Zbiórka na hospicjum

Pieniądze na hospicjum domowe dla dorosłych zbierać będą wolontariusze Caritas Archidiecezji Łódzkiej. Zbiórka prowadzona ma być w Wielką Sobotę w łódzkiej katedrze. Zbiórka prowadzona jest podczas święcenia pokarmów, które w katedrze zaplanowano od godz. 9.00 do 18.00.

Proszą o jedzenie

O pozostawienie ofiary w formie jedzenia proszą wiernych księża z kościoła Matki Bożej Fatimskiej w Łodzi. Jedzenie do kościoła można przynosić w Wielką Sobotę, w czasie święcenia pokarmów. Potrzebne są przede wszystkim ciasta i miękkie owoce, które uzupełnią sobotni posiłek wydawany osobom potrzebującym i bezdomnym, w ramach cotygodniowej akcji Zupa u Fatimskiej.

Paczki dla potrzebujących

Ponad 50 paczek dla potrzebujących mieszkańców osiedla przygotowała parafialna Caritas, działająca przy kościele Chrystusa Króla na Retkini w Łodzi. Przygotowanie świątecznych paczek dla najuboższych było możliwe dzięki ofiarności parafian, którzy w czasie Wielkiego Postu przynosili do kościoła artykuły spożywcze.