Ukryte życie parafii 28 października 2022 r.

2022-10-28 6:35
Ukryte życie parafii 28 października 2022 r.
Autor: Wydział Duszpasterstwa Młodzieży Ukryte życie parafii 28 października 2022 r.

Ukryte życie parafii 28 października 2022 r.

Noce świętych

"Bezpieczny port" to nazwa młodzieżowego spotkania w łódzkiej katedrze w ramach Nocy Świętych. W poniedziałek 31 października o godz. 19.30 w świątyni spotykają się młodzi ludzie, którzy modlą się i czuwają, poznając jednocześnie sylwetki świętych. Tradycyjnie wydarzenie organizuje Wydział Duszpasterstwa Młodzieży Archidiecezji Łódzkiej.

Inną formę przyjmuje tegoroczna Noc Świętych w Pabianicach. Wydarzenie rozpoczyna Eucharystia w kościele św. Floriana o godz. 18.00. Potem uczestnicy, w przebraniach świętych, przejść mają w uroczystym, ale radosnym, korowodzie do kościoła Miłosierdzia Bożego. W tej świątyni przewidziano prezentacje relikwii świętych oraz modlitwę dziękczynną i uwielbienie. Najlepsze przebrania za świętych będą nagradzane, a wszyscy uczestnicy Nocy Świętych w Pabianicach mogą liczyć na słodki poczęstunek.

W Bełchatowie natomiast organizowane jest trzydniowe "Uwielbienie Boga ze świętymi", poprzedzające poniedziałkową Noc ze Świętymi w kościele Miłosierdzia Bożego i Matki Bożej Ostrobramskiej. Najważniejszym wydarzeniem jest zaplanowane na niedzielę 30 października wprowadzenie relikwii bł. kard. Stefana Wyszyńskiego podczas Mszy św. o godz. 12.00. Sylwetka błogosławionego przybliżana jest wiernym już od piątku podczas Mszy św. i nabożeństw różańcowych. Noc ze Świętymi w poniedziałek 31 października w bełchatowskim kościele rozpoczyna się o godz. 18.00. Jednocześnie parafia cały czas zbiera pieniądze na spłatę nowych relikwiarzy. W pierwszym wprowadzone zostaną relikwie bł. kard. Stefana Wyszyńskiego, w drugim św. Barbary, które wprowadzone zostaną do kościoła podczas uroczystości barbórkowych.

Świetlica w Zgierzu

Parafialna Świetlica Środowiskowa uruchomiona została przy kościele Matki Bożej Dobrej Rady w Zgierzu. Świetlica przeznaczona jest dla dzieci i młodzieży. Przychodzący tam uczniowie mogą korzystać z korepetycji i pomocy w nauce, odrabiać lekcje, dostają też posiłek. Świetlica w Domu Duszpasterskim przy kościele przy ul. Skłodowskiej-Curie 5 pracuje od godz. 15.00 do 18.00 od poniedziałku do czwartku.