Ukryte życie parafii 29 listopada 2023

2023-11-29 6:00
Ukryte życie parafii 29 listopada 2023
Autor: Adam Kuźmicki/archiwum Ukryte życie parafii 29 listopada 2023

Ukryte życie parafii 29 listopada 2023

Autobus dla bezdomnych

Autobus z pomocą dla osób bezdomnych w piątek po południu wyrusza na ulice Łodzi. Autobus, jak każdego roku, pozwala się ogrzać czy przejechać nocą do schroniska, albo skorzystać z ciepłej zupy czy zmiany ubrania - przypomina Wielisława Rogalska z Towarzystwa Pomocy im. św. brata Alberta w Łodzi.

1 grudnia rusza autobus. W autobusie jest gorąca zupa, gorąca herbata, chleb. Jest ciepła odzież. Są koce, bo tak się zdarzało, że nasi klienci , którzy przychodzą do autobusu, potrzebują koców.

Także 1 grudnia Towarzystwo brata Alberta otwiera świetlicę, w której w ciągu dnia ludzie bezdomni mogą się ogrzać czy zjeść ciepły posiłek.

Dekorowanie duszpasterstwa

Świąteczne dekorowanie swojej siedziby organizuje w sobotę, 2 grudnia, Duszpasterstwo Akademickie Piątka w Łodzi. Studenci zainteresowani pomocą w dekorowaniu mogą się stawić do duszpasterstwa około godz. 10.00.

Grzeją w kościele

Ludzie podziębieni, osoby starsze czy dzieci ze zmniejszoną odpornością, czyli wszyscy ci, którzy boją się przemarznąć, mogą już śmiało przychodzić do kościoła św. brata Alberta na Widzewie w Łodzi. W kościele włączone zostało ogrzewanie. Księża zapewniają, że świątynia będzie grzana tak długo, jak będzie tego wymagała pogoda na zewnątrz.